SON DAKİKA

45 Yıllık Hastane Yenileniyor


İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi A`dan Z`ye yenileniyor.

Günde 11 bin hastanın hizmet aldığı, İzmir merkez, ilçeler ve bölgeye hizmet veren İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi yenileniyor. Hastanesi Yöneticisi Prof. Dr. Gökhan Akbulut, "Tepecik ve Egedoğumevi Hastanesi`nin tüm servisleri yenileniyor. Bu yıl çalışmalar tamamlanacak" dedi.
İzmir`in en eski hastanelerinden biri olan ve 45 yıllık geçmişe sahip İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi A`dan Z`ye yenileniyor. Konu hakkında açıklama da bulunan İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Prof.Dr. Gökhan Akbulut, "Burası 45 yıllık bir hastane. Her şey o zamanın teknolojisine göre yapılmış. Yönetici olarak kendimiz hastaneden nasıl bir hizmet almak istiyorsak hastalarımız için de o koşulları yaratmamız lazım. Sağlık Bakanlığı ile görüştük, Kuzey Genel Sekreterliğimizin de desteğiyle servislerin kalitesini artırmaya karar verdik.  Odaları 8 kişiden 4 kişiye düşürdük. Odalara lavabo, klima ve refakatçi sandalyesi koyuyoruz. İzmir sıcağında hastaların sabaha kadar sabahladıklarını düşünün" dedi.

"Katkıda Bulunan Hayırseverlerin İsimlerini Servislere Veriyoruz"

2017 içerisinde Kadın ve Doğum Hastalıkları Hastanesi ile birlikte iki hastaneyi de yenilemeyi planladıklarını belirten Prof. Dr. Gökhan Akbulut, "yenilenen servislerin bir kısmı hayırsever vatandaşlar tarafından yapıldı. Bu servislere onların isimlerini vererek, teşekkür ediyoruz" dedi.

Kaynak: BSHA Haber