SON DAKİKA

8 Mart Etkinlikleri Belli Oldu


Tüm dünyada, kadınların eşitlik, kalkınma, birlik ve beraberlik günü olarak kutlanan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü kutlama etkinlikleri kapsamında Ödemiş belediyesi tiyatro ve sergi organize etti.

6 Mart Pazartesi akşamı sahnelenecek olan  "Hepgül Aysel" adlı tiyatroyu ödemiş halkı ücretsiz olarak izleyebilecek. 8 Mart Çarşamba günü Ödemiş Belediyesi ve Milli Eğitim işbirliğiyle, engelli vatandaşlara yönelik düzenlenen el sanatları kursunda bayanların yapmış oldukları el işlerinin sergilendiği  "Gelin Tanış Olalım"  temalı kanaviçe sergisi vatandaşların hizmetine sunulacak.
"Hepgül Aysel"
Kadına yönelik şiddetin anlatıldığı "Hepgül Aysel" adlı oyun 6 Mart Pazartesi akşamı saat 21:00'de Kültür Merkezi'nde sahnelenecek. R.Utkan Özüypak'ın yazdığı, Yaşar Ayvacı'nın yönettiği oyunda, Ebru Karanfilci, Furkan Engin, Esin Karakayaoğlu ve Ömür Akkan rol alıyor. Yaklaşık bir buçuk saat sürecek tek perdelik oyun ücretsiz olarak sergilenecek.
"Gelin Tanış Olalım"
Kültür Bakanlığı sanatçısı Filiz Türkocağı tarafından hazırlanan kanaviçe sergisi 8 Mart Çarşamba günü saat 14.00'de Yıldız Kent Arşivi ve Müzesi'nde açılacak. 11 Mart tarihine kadar açık kalacak sergide her gün 13.00-17.00 arası atölye çalışması yapılacak.
Özel kadınların el işleri sergisi
Ödemiş Belediyesi ve Milli Eğitim işbirliği ile 2016 Aralık ayında  "15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Kurs Merkezi"nde engellilere yönelik el sanatları kursu açılmıştı. Kentte yaşayan engellilerin çalışmalarına destek olmak ve sosyal yaşantılarına katkı sağlamak amacıyla düzenlenen kursta, haftanın beş günü çalışma yapılmakta. Kursa katılan engelli bayanların yapmış olduğu ürünler de 8 Mart Kadınlar günü etkinleri kapsamında Yıldız Kent Arşivi ve Müzesi'nde sergilenecek.

özlem yamantürk