SON DAKİKA

Anılar- Yeşilin Her TonuÖdemiş Radyo Televizyonunda(Ört'de) 'Bizim Yöremiz' programında yapımcı ve yönetici olarak görev yaptığım yıllarda kameraman arkadaşla Bayındır'a röportaja gittik.

Bayındır'ın, kaplıcaları ile ünlü Ergenli mahallesinde(o zaman adı köy tabii) köy muhtarı ile tanıtım programı yaparken, o civarda oturan bir arkadaşımla karşılaştım. Kendisi o yıllarda öğretmenlik yapıyordu. Öğretmen Şahin Sucubaşı. Rastlantı tamamen tesadüf eseriydi. Ben köyün doğal güzelliği ve eşsiz manzarasına hayran hayran bakarken arkadaşıma mikrofon uzattım ve sohbete başladık. Biz sohbetin ve mikrofonun farkında bile değiliz ama. Yörenin eşsiz manzarasından etkilenen arkadaşım Şahin Sucubaşı  programın ne programı olduğunu bilmeden, ben de kendisine hiçbir soru yöneltmemişken başladı anlatmaya.  "Adnancım buralar Allah'ın(c.c.) bir lütfu. Allah'ın(c.c.)  son derece cömert davrandığı yeşilin her tonuna sahip, yalancı cennet diye ifade edilen bir manzara var burada." Bu arada kameraman arkadaşım kayıtta ve tüm olan biteni kaydediyor.
Arkadaşımın olayın büyüsünden hala kurtulamadığını fark ettim.

Kameraman arkadaşım bir bardak soğuk su verdi Şahin Sucubaşı'na. Suyu içip yüzünü yıkadıktan sonra kendisine geldi ve kamera karşısında olduğunu fark etti.  Adnancım lütfen bu programı yayınlama dedi. Bende durumun farkındaydım ve o programı yayınlamayı düşünmüyordum. Neyse biz çekimi bitirip geri döndük ve ben kayıtları genel yayın yönetmenine teslim ettim.

Ama program sonrası Genel Yayın Yönetmenine bu durumu açıklamayı unutmuşum.  O bölüm ekranlarda yayınlandı. Ama korkulan olmamış. Arkadaşıma telefon telefon üstüne. Tebrik yağmuruna tutulmuş.  O günden sonra arkadaşım Şahin Sucubaşı'nın mutlulukla anlatabileceği bir anısı olmuş oldu.

Araştırmacı-Yazar Adnan Saygılıer