SON DAKİKA

Başbakan Yıldırım`dan Bozkurt Selamı


Başbakan Binali Yıldırım, partisinin grup toplantısında yine bir ilke imza attı.

AK Parti Grup Toplantısı`nda konuşan Başbakan Binali Yıldırım konuşması esnasında salondan gelen bir slogan üzerine bozkurt işareti yaparak; "Milliyetçi ve ülkücü kardeşlerim `önce memleketim ve önce milletim` dediler. Ve birlikte yola çıktık." ifadesinde bulundu.
Binali Yıldırım`ın konuşmasındaki önemli satırbaşları şu şekilde;
"FETÖ Terör Örgütü Hayır Kampanyası Yapıyor"
"Siz bakmayın hayır türküsüyle milletin içini karartan bu felaket tellallarına. Ne diyor bu tellallar? Ülke bölünecek… Yahu bu referanduma 'evet' deyince ülke bölünecek olsa, önce Kandil koşa koşa 'evet' der. Onların amacı Türkiye'yi bölmek değil mi zaten? 15 Temmuz gecesi Türkiye'yi bölmek isteyen FETÖ terör örgütü hayır kampanyası yapıyor. Pensilvanya'daki fitne yuvasından hayır oyu talimatı çıkıyor. Bunlar memleketin yararına olacak hiçbir şeye 'evet' derler mi? Demezler, o yüzden de 'hayır' diyorlar. "
"FETÖ Gelecek Hesap Verecek"
"FETÖ elebaşına gelince, ABD'li yetkililerle iade konusunda görüşmelerimiz devam ediyor. Yeni yönetimin bu konuda daha anlayışlı ve duyarlı olacağını görüyoruz. Şartlar ne olursa olsun FETÖ gelecek, hesap verecek. Artık bu terör örgütleri içerde ve dışarda başını kaldıramaz hale geldi. Terör örgütleri yok oluncaya kadar bu mücadele kararlılıkla sürecek."
"Elimizi taşın altına koyalım"
"İsmi ne olursa olsun bütün terör örgütlerinin hedefi insandır. Bugün bizim kapımızı çalan tehdit, yarın sırtını sıvazlayanların da kapısını zorlayacaktır. Son dönemde bazı ülkelerde terörü ve şiddeti destekleyen ırkçı ve ayrımcı söylemler yükseliyor. İsrail Meclisinin ezan kısıtlaması, Avrupa'da yükselen İslam karşıtı söylemler çok ama çok tehlikeli söylemlerdir. Bunların hepsi nefret suçlarını beslemekten, evrensel insanı değerleri bir bir yok etmektedir. Birlikte yaşama kültürünü yok etmektedir. Terör örgütlerini beslemektedir.  Buradan bütün ülkelere çağrıda bulunuyorum. Birlikte barış içerisinde yaşayacağımız bir başka dünya yok. Bu ırkçılık ayrımcılık hastalığına kapılmadan, dünyanın ve insanlığın huzuru için elimizi biraz daha taşın altına koyalım."


tuğçe savran