SON DAKİKA

Başkan Kocaoğlu`nun 397 Yılla Yargılandığı Dava Sürüyor


İBB Başkanı Aziz Kocaoğlu ve beraberindeki 129 sanığın yargılandığı çete davasında sanıkların beraat talebi kabul edilmedi ve dava yeni bir tarihe ertelendi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi`ne yönelik olarak 2 Mayıs-22 Kasım 2011 tarihlerinde yapılan polis operasyonlarıyla başlatılan `ihalelerde yolsuzluk, organize suç örgütü kurma` soruşturmasının 129 sanığı ve çete lideri olarak hakkında 397 yıl hapis talebiyle yargılanan Büyükşehir Başkanı Aziz Kocaoğlu için 7`nci Ağır Ceza Mahkemesi`nde duruşmaya devam edildi.
28. celsesi yapılan duruşmaya Başkan Kocaoğlu, tutuksuz yargılanan diğer bürokratlar ve avukatları katılırken sanıkların mahkeme heyetinden ettikleri beraat talebi kabul edilmedi.
Başkan Kocaoğlu`nun avukatı Ercan Demir, müvekkili hakkında hazırlanan dosyanın şu anda FETÖ terör örgütü soruşturması kapsamında tutuklu bulunan polis, savcı ve hakimlerce hazırlandığını belirterek hukuk dışı bir durum olduğuna dikkat çekti. Dava beraat istemi kabul edilmeyerek ileri bir tarihe ertelendi.
İzmir CHP teşkilatı da başkana destek vermek amacıyla duruşmanın yapıldığı adliyede yerini aldı.

Hülya Ayazoğlu