SON DAKİKA

Eriş Süs Bitkileri Sektörünün Sorunlarını Dinledi


Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş süs bitkileri sektörünün sorunlarını dinledi.

Ödemiş Ticaret Odası 'Fidancılık- Süs Bitkisi-Botanik Sektöründeki Uygulamalar, Sorunlar ve Çözüm Önerileri' başlığı adı altında 21 Şubat Salı Günü, Ödemiş Süs Bitkileri Üreticileri Birliği Başkanı Muammer Ardıcak ve Ödemiş Ticaret Odasına kayıtlı olan firmaların katılımıyla oda bünyesinde bulunan konferans salonunda yapıldı.
Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş sektörün sorunlarını dineldiği toplantı ile alakalı olark; " Düzenlemiş olduğumuz toplantıda odamıza ve Süs Bitkileri Üretici Birliği'ne kayıtlı olan üyeler ile Fidan-Süs Bitkisi üreten Peyzaj Firmaları sorunlarını dile getirme fırsatı buldular. Toplantıda katılımcılarla sektör ile ilgili durum değerlendirmesi yaptık. Sektör paydaşları arasındaki ilişkilerden ve bunlar arasındaki bağın sektörü nasıl daha ileriye taşıyabileceği konusunda fikir alışverişinde bulunduk."dedi.
Başkan Eriş; "Sektör olarak yaşanılan sorunlarına, Ödemiş Ticaret Odası olarak gerekli ortamlarda destek olacağız. Gerekli makamlara mesleki talepleri ileteceğiz" dedi.
Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş katılımcılara; "16 Şubat Perşembe günü Toplantıda Odamıza ve Süs Bitkileri Üretici Birliği'ne kayıtlı olan Fidan-Süs Bitkisi ve Peyzaj Firmaları'nın sorunlarını dile getirmek, uygun her platformda mesleki tanınırlığı arttırmak ve gerekli makamlara mesleki talepleri iletmek için 'Sektör' toplantısı düzenliyoruz. Toplantıda Sektör ile ilgili durum değerlendirmeleri yaparak, sektör paydaşları arasındaki ilişkilerden ve bunlar arasındaki bağın sektörü nasıl daha ileriye taşıyabileceğini konuşacağız.
Sektör olarak yaşanılan ne sorun varsa bizlerde Oda olarak gerekli ortamlarda bu konulara destek olacağız. Kalite ve sürekliliğin sağlanması ve meslek standartlarının oluşturulması için bu Sektör Toplantısına Tüm Fidancıları, Çiçekçileri Bekliyoruz" diyerek katılımcılara çağrıda bulunmuştu.

özlem yamantürk