SON DAKİKA

Evde Bakım Desteği Başladı


Torbalı Belediyesi evde yaşlı ve engelli hasta bakım çalışmalarına başladı.

Torbalı Belediyesi yaş sınırı olmadan tüm engelli ve yatağa bağlı halde yaşayan 65 yaş üstü vatandaşlar için evde bakım hizmeti uygulamasını başlattı.
Evde bakım hizmetinden yararlanmak isteyen Torbalılılar, 0232 935 3 112 numaralı telefonu arayarak bu birimle temasa geçebilecekler. Ekip, ilk önce adrese gidip tespitte bulunacak. Eğer başvuruda bulunan kişinin şartları bakım hizmeti almak için uygunsa bakım yapılabilecekler. Ciddi müdahale gerektiren hastalar evde bakım birimi nakil aracıyla hastanelere sevk edilecek. Evde bakım hizmetinde süreklilik gereği hissedilirse ekip haftanın belli günleri adrese giderek bu hizmeti düzenli bir şekilde uygulayacak. Evde bakım hizmetleri hafta içi her gün mesai saatleri arasında verilecek.
Evde bakım hizmetinde şu anda çalışan hasta nakil aracı sayısı önümüzdeki günlerde 2`ye çıkartılacak.Hizmet biriminde 1 doktor, 2 hemşire, 2 yardımcı personel, 2 acil tıp teknisyeni, 4 şoför ve 1 büro elemanı olmak üzere 12 personel görev alıyor. Aydın asfaltı üzerindeki Tariş depolarında hizmet biriminin bir de ofisi bulunuyor.
Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, bu hizmete oldukça önem verdiklerini kaydederek;  "Çaresiz, yalnız, yatağa bağımlı yaşlı ve engellilerimize belediye olarak biz bakacağız. Günlerdir, aylardır kapısı çalınmayan, kimsesi olmayan ancak mutlak bakılması gereken vatandaşlarımızın durumu Belediye Başkanı seçildiğimden beri beni en çok düşündüren sorunların başında geliyordu. Bunu zaman zaman kurumsal olmayan, kişisel çabalarla yapmaya çalışıyorduk. Şimdi tam profesyonel, alanında deneyimli bir birim kuruldu. Mümkün olduğu kadar en yüksek performansla bu konumdaki vatandaşımıza ulaşmak, yaralarına merhem, yalnızlıklarına ortak olmak istiyoruz. Dinimiz bize bunu şart koşmuş, yerel hizmetler yasasında da bu görevi yapabileceğimiz zaten belirtiliyor. Evde Bakım Hizmeti benim için çok özel ve doğrudan ilgileneceğim bir projedir. Öksüzün, yetimin her kuşunu yine vatandaşa hizmete dönüştürmenin heyecanı içindeyiz." diye konuştu.
Başkanın eşi Arzu Görmez ise bakım hizmetleri esnasında çalışmalarda bulunarak hizmet verilen evleri ziyaret etti. Görmez; "Bu projenin sürekliliği, sağlıklı işlemesi için ben de elimden geleni yapacağım. Emeği geçenlere özellikle teşekkür etmek istiyorum." dedi.

Haber Merkezi