SON DAKİKA

Gölcük Gölü`nde Çalışmalar Başladı


Ödemiş Belediyesi`nin Gölcük Gölü ile ilgili çalışmalarına bir yenisi daha eklendi.

Ödemiş Belediyesi`nin kentin sosyal, kültürel ve turistik gelişimini sağlamak amaçlarıyla tasarladığı Gölcük Göl kenarı rekreasyon projesinden sonra, göldeki sazlıkların temizlenmesi konusunda çalışmalara başlandı.

Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem`i ziyaret eden ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Tabiat Varlıkları Koruma Şube Müdürü Dr. Yunus Emre Dinçaslan ve Bayram Şakar ile Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Celalettin Aydın , Doç. Dr. Ali İlhan`dan oluşan ekip; Başkan Badem ile birlikte Gölcük gölünde yerinde inceleme yaptı.

Başkan Badem yeni çalışma hakkında; "Gölcük mahallemizin doğa güzelliklerinin korunarak, turizme açılması konusunda projelerimizi uyguluyoruz. Geçtiğimiz yıl göl kenarı rekreasyon alanının 1. etabını gerçekleştirdik.  2. Etap çalışmalarımız devam ederken Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi işbirliği ile sazlıkların temizlenmesi konusunda görüşmeler yaptık. Çalışmalar kısa sürede başlayacak. Gölcük, doğası, kültürel zenginlikleri ve ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayacak yeni görünümüyle turizm açısından önemli bir bölge olacak." diye konuştu.