SON DAKİKA

İntihar eden doktor kurtarılamadı


İzmir Katip Çelebi Üniversitesi İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi`nde 19 Şubat Pazar günü 10`ncu kattan atlayarak intihar eden asistan doktor hayatını kaybetti.

Biyokimya Asistanı olduğu öğrenilen Hasan Orhan Çetin (28)isimli doktor 19 şubat Pazar günü hastanenin 10. Katından atlayarak intihar etti. Asistan doktor olayın ardından hemen hastane acil servisinde tedavi altına alındı. İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Prof.Dr. Enver Altaş, yaptığı açıklamada asistan doktorum tüm çabalara rağmen kurtarılamadığını belirterek, "İntiharın sebebini bilmiyoruz. Savcı birazdan gelecek" dedi.

Türk Sağlık Sen 1 Nolu Şube Başkanı Ahmet Doğruyol, doktorun geçtiğimiz cuma günü FETÖ operasyonu kapsamında açığa alındığını belirterek, "Vatana ihanet eden cezasını çeksin. Ama kamuda artık herkes birbirinden şüphelenir hale geldi. Suçluluğu kanıtlanmadan insanlara suçlu muamelesi yapılması doğru değil. Bir insanın suçlu olduğu kanıtlanana kadar suçsuzdur. Bu insanların ailesi var çocuğu var çevresi var. Çok iyi irdelenmesi lazım."dedi.


özlem yamantürk