SON DAKİKA

İZSU'dan Arıyoruz Diyen Dolandırıcılara Dikkatİzsu Genel Müdürlüğü son günlerde kurumun adı kullanılarak yapılan dolandırıcılıklara karşı halkı uyardı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, son günlerde artan telefon dolandırıcılığıyla ilgili olarak halkı uyardı.

Son zamanlarda  "Kaçak su kullanıyorsunuz", "Sayacınız arızalı", " Depozitonuzda sorun var" gibi asılsız söylemlerle halkı bankaya para yatırmaları gerektiği yönünde kandıran dolandırıcıların oyununa kanmayın diyen yetkililer bu durum üzerine açıklama yapma gereği duydu.

İZSU Genel Müdürlüğü yetkilileri şunları söyledi:"İdaremiz tarafından abonelerimize sadece bilgilendirme amaçlı telefonlar açılmakta olup hiç kimseye bankaya para yatırması yönünde bir talepte bulunulmamaktadır. Kaldı ki, idaremize su aboneliği ile ilgili yapılacak her türlü ödeme, sadece İZSU veznelerinde ve makbuz karşılığında gerçekleştirilmektedir. Abonelerimizin bu konuda dikkatli olmaları ve İZSU adına bankaya para yatırmalarını isteyen kişileri Emniyet birimlerine bildirmeleri gerekmektedir."