SON DAKİKA

Kara Sevda Dizisinden Sağlık Çalışanlarına Destek


Çarşamba akşamlarının sevilen dizisi Kara Sevda`da sağlıkta şiddete `hayır` mesajı verildi.

Dizide `Kemal` rolündeki Burak Özçivit, doktora saldıran hasta yakınını engelleyerek, `Sen duanı et doktorlar elinden gelen her şeyi yapıyorlar` dedi.
14 Ekim 2015`te Star Tv ekranlarında yayınlanmaya başlayan Kara Sevda dizisinin başrolleri Burak Özçivit, Neslihan Atagül ve Kaan Urgancıoğlu paylaşıyor. Dizinin 22 şubat Çarşamba günü oynayan bölümünde sağlıkta şiddet konusunda önemli bir mesaj verildi. Dizinin ünlü karakterleri Kemal (Burak Özçivit) ve Nihan (Neslihan Atagül) hastanedeyken bir hasta yakını doktora saldırmaya kalktı.  İkili, hasta yakınını tutarak doktora şiddet göstermesine engel oldu.  Daha sonra Kemal hasta yakınına, `Kardeşim sen duanı et, buradaki doktorlar zaten elinden gelen herşeyi yapıyorlar. Gerisi Allah`a kalmış` dedi. Daha sonra Nihan doktora, `Siz iyi misiniz` diye sordu. Doktor ise `Böyle şeyler yaşanırken ne kadar iyi olabiliriz ki` yanıtını verdi.
Sendikadan Teşekkür
Sağlık Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Özgür Yıldırım, Bilim ve Sağlık Haber Ajansı`na yaptığı açıklamada, dizilerinde sağlıkta şiddete karşı mesajlar veren sanatçılara teşekkür etti. Yıldırım, dizilerde ve filmlerde bu tür mesajların sağlıkta şiddeti azaltacağına inandıklarını söyledi.tuğçe savran