SON DAKİKA

Kocaağa; “Ekmeğimizle, suyumuzla siyaset yapmasınlar” (videolu haber)


15 şubat`ta yapılan Muhtarlara bilgilendirme toplantısına Ödemiş Ziraat Odası Başkanı ve Küçük Menderes Sulama Birlik Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Kocaağa da katıldı.

15 Şubat Çarşamba günü Küçük Menderes Sulama Birliği Başkanı Özay Kaptan'ın ev sahipliğini yaptığı, Beydağ Baraj Kır Lokantası'nda muhtarlarla buluşma toplantısına Ödemiş Ziraat Odası Başkanı ve Küçük Menderes Sulama Birlik Yönetim Kurulu Üyesi olan Ahmet Kocaağa da katıldı.

Küçük Menderes Sulama Birliği Başkanı Özay Kaptan muhtarlara barajdaki mevcut su durumu ve neler yapabilineceğine ilişkin bilgiler verdi.

Geçtiğimiz yıllarda nehir yatağından baraj suyunun gereksiz yere akıtılmasıyla alakalı olarak Ödemiş Ziraat Odası Başkanı ve Küçük Menderes Sulama Birlik Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Kocaağa; "biz havzayla alakalı olan sorunları dile getirdiğimiz zaman siyaset yapıyorsun diyorlar. Benim siyasetle işim olmadığını aslında herkes biliyor. Ancak havzamdaki sıkıntıları her yerde dile getirmeye razıyım. Geçen yıl Beydağ Barajı'nın suyunu Bayındır'a gönderdiler. Aracı olup vekil Kamil Okyay Sındır'ı aradım. Vekilimden de çok umutluydum. Kamil Okyay Sındır hem profesör hem ziraat mühendisi. Fakat o çıktı gazetelere 'Suyu ben saldım' dedi. Su Bayındır'a gidecek dediler fakat Bayındır'a ulaşamadı. Bizim paramızla açılan su kanalları ise çoktan bozuldu."dedi.
Ekmeğimizle, suyumuzla siyaset yapmasınlar diyen Kocaağa; "Burada her siyasi görüşten vatandaşımız var. Sen siyaset yapacağım derken suyu salarsan benim barajımı da kurutursun. Bayındır'a su gitmeseydi bugün Beydağ Barajında 10 milyon metreküp daha fazla suyumuz olurdu diye düşünüyorum. Bayındır'a buradan 20 günde su göndereceklerine, 4 gün içinde oraya sondaj çaktırsan orayı sularsın. Bayındır da faydalanmadı bu işten biz de mağdur olduğumuzla kaldık. Bu işten ders alınsın diyorum. Bizim ekmeğimizle, suyumuzla siyaset yapmasınlar, onlar yatırım yapsınlar bizim doğamızı bize bıraksınlar" dedi.


özlem yamantürk