SON DAKİKA

Kötü Koku ve Çamur Çilesi Ne Zaman Bitecek?


Ödemiş Ertuğrul Mahallesi`nde tahliye kanalı çalışmalarıyla birlikte meydana gelen kötü koku ve çamur sorununun çözümü için muhtar destek bekliyor.

Ödemiş Ertuğrul Mahallesi`nde devam eden tahliye kanalı çalışmaları esnasında ortaya çıkan kötü koku ve çamur yüzünden halk zor günler yaşıyor.

Mahalle Muhtarı olan Fethi Ceylan`ın söylediğine göre DSİ tarafından güney yönüne doğru yapılan tahliye kanalı çalışmaları bir an önce sonlanmazsa çamur ve kötü kokunun önüne geçilmesi de o kadar zorlaşacak.

Tahliye kanalıyla alakalı olarak da konuşan Ceylan; "Köyümüzün Kuzey bölümünde Kışla ve  Kurucuova tepelerinden gelen sular yıllardır birikinti oluşturuyor ve tahliyesi sorun oluşturuyordu. Kışın yağan yağmurlar sonucunda da zor anlar yaşıyorduk. Durumu DSİ`ye bildirdik. Geldiler ve inceleme yaptılar. İnceleme sonucunda köyümüzün ortasından geçen bu kanalın yapılmasına karar verildi. Kanalın uzunluğu 3 kilometre. Genişliği 2 buçuk metre, derinliği de 1 metre 75 santimetre. Projenin bitmesi durumunda gelecek yıl köy çevresinde su baskını ve birikintisinin oluşmamasını bekliyoruz. Projenin içinde artık kullanılmaz duruma gelen kanalizasyon sisteminin de yenilenmesi yer alıyor. Her iki çalışma bittikten sonra köy içinde peyzaj çalışmaları yapıp köyümüzü daha yaşanılır bir hale getireceğiz." ifadesinde bulundu.