SON DAKİKA

Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği Çareyi Ödemiş`te Aradı


İzmir Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği`nin başkanlık sorunu Ödemiş Ziraat Odası`nda da tartışıldı.

İzmir Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği'nde yaşanan başkanlık krizi, Ödemiş Ziraat Odası'nda yapılan son toplantıda da gündeme geldi.
20 Temmuz 2016'da yapılan genel kurulda sekiz yıldır başkanlık görevini sürdüren Özer Türer 12 oy farkla seçimi kaybederek yerini yeni kazanan başkan Cafer Gülpınar'a bırakmıştı.
Bu genel kurul yargıya taşınmış ve 5. Asliye Ticaret Mahkemesi, yürütmenin durdurulması kararı vermişti.
Göreve tedbiren yeniden eski başkan Özer Türer getirilmiş ancak seçilen başkan Cafer Gülpınar'ın başvurusu sonucu birlik yönetimine 3 kişilik bir kayyum heyeti atanmıştı.
Bu kayyum kararı sonucu Özer Türer ve yönetiminin birlikle ilişkisi kalmazken, üreticiler birliğin görevlerini tam olarak yerine getiremediğinden ve muhatap bulamamaktan şikayetçiler.
Konuyla ilgili olarak Ödemiş Ziraat Odası'ndaki son yapılan toplantıda konuşan birlik üyesi üreticiler sorunları Ödemiş Ziraat Odası Başkanı Ahmet Kocaağa'ya aktararak ne yapılabileceğini danıştılar.
Birlikte sorunlarını anlatacaklarını ve kendilerine yardımcı olabilecek kimseyi bulamadıklarını anlatan üyeler, çareyi Ödemiş'te ararken; Başkan Kocaağa bu duruma sessiz kalınmaması gerektiğini söyleyerek üreticiye söz hakkı verip Ödemişli üyelerin de konuyu dinlemesini rica etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da söylediği gibi seçimle gelen kişinin anca seçimle gidebileceğini, yeni seçilen başkanın görevine getirilmesiyle tüm sorunların ortadan kalkabileceğini ifade eden üyelere Ödemişli üreticiler de hak verdi.