SON DAKİKA

“Macera parkı” ihalesi 16 Şubat’ta


Ödemiş Belediyesi'nin Eylül ayında açıkladığı vizyon projeler arasında yer alan "Macera parkı" için 16 Şubat'ta ihalesi yapılacak.

Türkmen Mahallesi'ndeki Vali Kemal Nehrozoğlu Parkı'nın bulunduğu 3 bin 200 metrekarelik alanda hayata geçirilecek proje yapılan sözleşmenin ardından 4 ay içerisinde tamamlanacak.
"Türkmen Mahallesi'nde bulunan Vali Kemal Nehrozoğlu parkı içinde yapılacak olan macera parkı, çocuklar kadar gençlerin de ilgisini çekecek" ifadeleriyle geçtiğimiz eylül ayında ödemiş belediye başkanı Mahmut badem tarafından tanıtımı yapılmıştı. Vali Kemal Nehrozoğlu Macera Parkı'nın yapımıyla alakalı olan ihale 16 Şubat Perşembe günü saat 14.00'da belediye encümen toplantı salonunda açık ihale usulü ile gerçekleştirilecek.
3 bin 200 metrekarelik alanda çocuklara ve gençlere hitap etmesi planlanan proje ihale sürecinin tamamlanmasının ve sözleşmenin imzalanmasının ardından 4 aylık süreçte tamamlanacak. Yapımı tamamlanan park civarda oturan çocuk ve gençlerin hizmetine sunulacak. Macera Parkının yapımı Ödemiş Belediyesi'nin İller Bankası'ndan alacağı kredi ile tamamlanacak. Parkta, tırmanma duvarı, trambolin ve sürpriz oyuncaklar bulunacak.

"Geleceğin merkezlerinden biri olacak"
Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, Macera Parkı ile alakalı olarak; "Türkmen Mahallesine bir macera parkı projemiz var. Nüfusu ciddi ancak gelir seviyesi biraz daha düşük, emeği ile geçinen insanlarımızın yaşadığı alanları merkezde ne varsa oraya da götüreceğiz demiştik. Bu anlamda o mahalledeki gençlerimiz için bu parkı yapacağız. Kültür Park`ı tamamlayıp açtığımızda bugünkü kadar ilgi olacağını düşünmüyorduk. O bölgemizde de macera parkı geleceğin merkezlerinden biri olacak" demişti.

Özlem yamantürk