SON DAKİKA

Menderesli Çiftçi Eğitim Yolunda


Menderes İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Efemçukuru Mahallesi'nde üreticilere bağda budama eğitimi verildi.

Menderes İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Efemçukuru Mahallesi'nde bağda budama konusunda üreticilere eğitim verdi.
Ziraat Yüksek Mühendisi Belgin Doğan ve Ziraat Mühendisi Ayla Özkan tarafından köy kahvesinde düzenlenen bilgilendirme toplantısında Manisa Bağcılık Araştırma Enstitüsü personelleri Ziraat Yüksek Mühendisi Turcan Teker ve Ziraat Yüksek Mühendisi Oğuzhan Soltekin tarafından üreticilere uygulamanın nasıl yapılması gerektiği aktarıldı.
Bilgilendirmenin ardından, uygulama yapılması için ayrılan yer bağı ve telli terbiye bağlarına gidilerek budama demonstrasyonu gerçekleştirildi. Üreticiler burada uygulama yaptılar ve merak ettikleri soruları yetkililer sorma fırsatı buldular.
Menderes İlçe Tarım, Gıda ve Hayvancılık Müdürü Engin Altunoğlu çalışmayla ilgili olarak;  "İlçemizdeki üreticiler için çeşitli zamanlarda uygulamalı bilgilendirme toplantıları gerçekleştiriyoruz. Yaptığımız çalışmalarda amacımız üreticilerimizi doğru tarıma yöneltmek ve üterim kalitesini arttırmaktır. Efemçukuru'nda da yaptığımız çalışma çok verimli geçti. Üreticilerimiz toplantımıza büyük ilgi gösterdi. Bu tür toplantılarımızı ilçemizin her noktasında farklı konularda da yapmaya devam edeceğiz." diye konuştu.

özlem erakyol