SON DAKİKA

Menderes`teki Deve Güreşleri Çok Renkli Geçti


Menderes Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Deve Güreşleri Festivali'ne Ödemiş ve çevre ilçelerden de katılım yoğundu.

Menderes Deve Güreşleri Festivali renkli görüntülere sahne oldu. Ege bölgesinin dört bir yanında getirilen 100 tülü cinsi devenin güreştiği etkinlikler iki gün sürdü. Yörük kültürünün bir parçası olan etkinliğe vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Kortej yürüyüşü, yaren gecesi ve güreş etkinliklerinin yer aldığı festivale AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya da katıldı.

İlk gün kortej yürüyüşü ve yaren gecesi düzenlenirken ikinci günü Çileme Mahallesi`ndeki özel alanda deve güreşleri yapıldı. Burada aynı zamanda piknik yaparak güzel vakit geçiren halka seslenen Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu; " Menderes Belediyesi olarak yörük kültürümüzü yaşatmak adına deve güreşlerini ilçemize kazandırmıştık.  Festivalimiz bu yıl üçüncü kez gerçekleşti. Güreşler örf ve adetlerimizi yaşatmanın yanı sıra ekonomik ve kültürel açıdan da önem taşıyor.  Çileme Mahallemizde gerçekleştirdiğimiz festivalimiz ile birlik ve beraberliğimize de büyük bir katkı sağladık. Etkinliğimize katılan herkese teşekkür ederim." diye konuştu.

AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya ise; " Belediye Başkanımız Bülent Soylu, yaptığı icraatlar ile dikkat çekiyor. Kendisinin döneminde Menderes'e kazandırılan deve güreşleri festivali her yıl artan kalabalıklarla devam ediyor. Yörük kültürünün yaşatılması adına yapılan çalışmalar önemli. Kendisine yaptığı hizmetler için teşekkür ediyorum." diyerek halkla hatıra fotoğrafı çektirdi.