SON DAKİKA

Milletvekili Çam Ödemişliler`e Seslendi (videolu)


CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, Ödemiş`te düzenlenen `Memleket için hayır`lı olsun` paneline katıldı.

CHP Milletvekili Musa Çam, 16 Nisan`da yapılacak referandum öncesi halkla buluşmaya devam ediyor.
Bu amaçla Ödemiş`te düzenlenen 'Memleket için HAYIR'lı olsun' paneline katılan Çam, Ödemiş İlçe Örgütü ile birlikte Pirinççi, Bıçakçı ve Ovakent köylerine giderek kahvehanedeki vatandaşlarla referandum hakkında konuştu.


Çam, kahvedeki bir vatandaşla arasında geçen diyalogda;  "Ahmet amca, senin 50 dönüm arazini başkan park yapacağım, hastane yapacağım diyerek bir kararname ile dönümünü 10 liradan kamulaştırabilir. Oysa senin arazin değerli, dönümü 30 lira. Senin o kararnameye itiraz hakkın yok" derken ABD Başkanı Trump'ın bir kararname ile Müslümanları Amerika'ya almama kararını ve 16 eyalet yargıcının itirazı ile kararnamenin geçersiz olduğunu, Trump'ın bir üst mahkemeye itiraz etmesine rağmen yine kararın reddedildiğini de sözlerine ekleyerek; "Çünkü orada başkanlık sistemi hukuk devleti denetimi altında. Ama bizde başkan yargıyı da seçeceği için senin hiçbir şeye itiraz hakkın kalmayacak. Gitti arazin; neyi, kime, nereye itiraz edeceksin Ahmet amca!" ifadesinde bulundu.
Çam Ödemişliler`e yapılacak referandumun bir milletvekili ya da belediye başkanı seçimi olmadığını anlatarak şunları söyledi; "Siyasi görüşünüz ne olursa olsun, milletvekilliği seçimlerinde, belediye başkanlığı seçimlerinde istediğiniz partiye oyunuzu verin ama bu bir siyasi seçim değil. 80 milyonun geleceğini ilgilendiren bir tercih. Çocuklarımızın geleceğini ilgilendiren, egemenliğin ulusun elinden alınmasını, 90 yıl sonra yeniden saraya verilmesini sağlayacak bir tercih. Onun için bir kez daha düşünün. Bu ülkede 81 ilin her köşesindeki camilerde bugün ezan sesi duyabiliyorsak bu Gazi Mustafa Kemal'in kurduğu Cumhuriyet ve laik sistemin eseridir. Laikliğin ve ulusun egemenliğinin her şeyden üstün tutulduğu Cumhuriyet rejimi değiştirilmek isteniyor. Bu rejim değil sistem değişikliği diyorlar. Külliyen yalan. Onun için buna hayır demeliyiz. Tek adam yönetimine, diktalığa, geriye gitmeye, halkın elinden egemenliğinin alınmasına, yüce Meclis'in pasifleştirilmesine hayır demeliyiz. Türkiye'ye dayatılmak istenen başkanlık sistemi tam bir mayındır. Bu ülkenin geleceğini yok edecek, karanlığa sürükleyecek bir mayın. Mayına basmayın, hayıra basın!"


Hülya Ayazoğlu