SON DAKİKA

Nazan Dönmez Yerine Anıl Selek Temsil Edecek2014 mahalli idareler seçimi sonrasında Ödemiş’i temsil edecek olan, biri kontenjan olmak üzere 6 siyasi parti temsilcisi Büyükşehir Belediye Meclis üyesi olarak görevlendirilmişti. Chp’li meclis üyesi Erol Soyuer’in vefat etmesi üzerine sıradaki meclis üyesi Cumhur Şener görevi üstlenmişti. Cumhur Şener’in görevinden istifa etmesi sonucu, yerine Chp İlçe Başkanı Nazan Dönmez Ödemiş İlçe Seçim Kurulu tarafından meclis üyeliğine atanmıştı.Mhp Ödemiş Belediye Meclis Üyesi Av. Anıl Selek konuyla alakalı olarak hukuk mücadelesi başlatmıştı.

Mhp Ödemiş Belediye Meclis Üyesi Av. Anıl Selek ve Mhp Ödemiş İlçe Başkanı Metin Kırlı bir basın açıklaması düzenleyerek durumu kamuoyuyla paylaştı.

Mhp Ödemiş Belediye Meclis Üyesi Av. Anıl Selek; “2014 mahalli idareler seçimi sonrasında Ödemiş ilçesini temsilen biri kontenjan olmak üzere altı Büyükşehir Belediye Belediye Meclis üyesi görevlendirilmiştir. Sayın Erol Soyuer’in vefatı üzerine sıradaki meclis üyesi Sayın Cumhur Şener görev almıştır. Şener’in istifası ile de yerine, Ödemiş İlçe Seçim Kurulu tarafından Sayın Nazan Dönmez hanımefendi getirilmiştir. Ancak yaptığımız inceleme ve araştırmalar sonunda 2972 sk’nun 24. maddesi gereğince Büyükşehir Meclis üyeliğine seçiliş sırasında bulunan ben Anıl Selek’e görev verilmesinin uygun olduğu kanısıyla ve ilçe başkanımız Sayın Metin Kırlı’nın ilçe teşkilatı adına yaptığı yazılı müracaatı ile başlattığımız hukuk mücadelesi maalesef Ödemiş İlçe Seçim Kurulu tarafından reddedilmiştir. Red kararı üzerine İzmir İl Seçim Kurulu’nun 20.02.2017 tarihli ve 2017/09 sayılı kararı ile itirazımız kabul edilmiş ve Ödemiş İlçe Seçim Kurulu’nun red kararı kaldırılmıştır. Gerekli prosedürlerin tamamlanmasından sonra yeni görevime başlayıp gerek ilçemi gerekse MHP’yi İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde en iyi şekilde temsil edeceğimden kimsenin şüphesi olmasın.”

“Yasanın açık hükmü karşısında bizlerin adeta tırnaklarımızla kazıyarak kazandığımız bu onurlu mücadele sonunda elde ettiğimiz İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi üyeliğinin gururunu taşıyor, teşkilatım ve ilçem adına üzerime yüklenen sorumlulukların bilincinde olduğumu ifade etmek isterim. Bu mücadeleyi birlikte yürüttüğümüz ilçe başkanım Sayın Metin Kırlı’ya ve bu süreçte maddi manevi desteğini esirgemeyen belediye meclis üyemiz Sayın Sedat Turman’a da teşekkürü borç bilirim.”dedi.

Konuyla alakalı olarak verdikleri hukuk mücadelesi hakkında bilgi veren Mhp Ödemiş İlçe Başkanı Metin Kırlı; “2015 yılı Kasım ayında Sayın Nazan Dönmez’in hatalı olarak Büyükşehir Meclis üyesi olarak görevlendirilmesi sebebiyle Meclis üyemiz Anıl Selek ile birlikte başlattığımız hukuk mücadelemiz çok şükür neticelenmiştir. İl Seçim Kurulu kararı ile Ödemiş Belediye Meclis üyemiz Anıl Selek hak ettiği Büyükşehir Belediye Meclis üyeliği görevine getirilmiştir. Ödemiş tarihinde bir ilk olarak; eski ifade ile İl Genel Meclis şimdiki adıyla Büyükşehir Belediye Meclis üyeliğine MHP’li bir üyemiz görevlendirilmiştir. Böylesine önemli bir noktaya ulaşılan bu durum gerek partim, gerek meclis üyem ve ilçe başkanlığıma nasip olması sebebiyle kendi adıma onur ve gururunu yaşıyorum. Bu konuda bizleri tek üzen konu ise 15 ay önce hak ettiğimiz koltuğa gecikmeli olarak kavuşmamızdır. Bununla ilgili olarak sorumlu kurumları daha duyarlı ve yasaya uygun davranmaları için göreve çağırıyoruz. Sayın Anıl Selek’i tebrik eder, yeni görevinde başarılar dilerim.”dedi.