SON DAKİKA

Ödemiş Cezaevi Firarisi Yakalandı


Ödemiş Açık Cezaevi`nden 18 Ocak günü firar eden Ç.A (35) dün öğlen saatlerinde yakalandı. Yakalandığı an tekrar kaçma teşebbüsünde bulunan mahkum adliyeyi birbirine kattı.

Hırsızlık, mala zarar verme ve konut dokunulmazlığını ihlal gibi suçlardan hakkında kesinleşmiş 14 yıl 8 aylık hapis cezası bulunan Ç.A (35) Ödemiş Açık Cezaevi`nden 18 Ocak günü firar etmişti.
Ç.A Bornova Çamdibi Mahallesi`nde polis tarafından dün yakalandı. Cezaevine geri gönderilmek için işlemlerinin yapılması üzere Bayraklı`daki İzmir Adliyesi`ne getirilen Ç.A. iddiaya göre personel C giriş kapısında eşyalarını bırakmak için polisten izin isteyerek, kalabalıktan faydalanıp hızla binanın dışına doğru koşturdu.

Elleri kelepçeli bir şekilde koşmaya devam eden Ç.A`yı durdurmak için havaya ateş açan polisi gören Şentaş Cenaze Hizmetleri firmasının sahibi Taşkın Koç (44) ile emekli polis memuru Cabbar İmran (64), Ç.A.`nın üzerine atlayıp firariyi etkisiz hale getirdi.

Polisin neden kaçtığını sorduğu Ç.A; "Ağabey çocuğum aklıma geldi, o yüzden yaptım." şeklinde bir cevap verirken, işlemlerinin devam etmesi için tekrar adliyeye geri götürüldü. Polis memurları, Taşkın Koç ve Cabbar İmran`a teşekkür etti.