SON DAKİKA

Ödemiş'te Önce Darp Sonra Gasp:11 Bin TLÖdemiş Mithatpaşa Caddesinde gece yarısı vatandaşı darp ederek 11 bin TL gasp eden 3 Kişi Mahkemeye sevk edildi.

25.02.2017 Cumartesi gecesi yaşanan olayda 1975 doğumlu S.K isimli vatandaş Polis merkezine gelerek, Ödemiş Mithatpaşa Caddesinde tanımadığı kişiler tarafından darp edilerek, 11 Bin TL sinin gasp edildiğini beyan etmesi üzerine Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri çalışmalarını başlattılar.

Yapılan çalışma sonucunda olayı gerçekleştiren şahısların, olay gecesi gasp edilen S.K ile aynı mekanda eğlendikleri, eğlence çıkışında hesap ödenirken S.K da bulunan yüklü miktardaki parayı tespit ettikleri, bardan ikametgahına taksi ile gitmek isteyen S.K'yı yürüyerek gitmeye ikna ettikleri ve yürüyerek giden şahsı Mithatpaşa caddesine kadar takip ederek uygun buldukları anda şahsı darp ederek, üzerinde bulunan 11 Bin TL'yi gasp ettikleri tespit edildi.


Darp ve gasp olayını gerçekleştirdikleri tespit edilen O.K (1978), N.K. (1972) ve M.K (1989) 27.02.2017 Pazartesi Günü Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalanarak sorgu ve ifadeleri sonucu önce Ödemiş Devlet Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilerek, adli makamlara sevk edildiler.