SON DAKİKA

Son Dakika:Ödemişte Fuhuş OperasyonuÖdemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü üst üste gerçekleştirdiği operasyonlarla başarıya doymuyor.Ödemişte yabancı uyruklu kadınlara fuhuş yaptıran çete çökertildi.

Ödemiş merkez Fakülte Caddesinde bulunan harabe evlerin içinde tadilat yaparak, yabancı uyruklu kadınlara fuhuş yaptıran çete ile ilgili istihbarat alan Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü asayiş büro ekipleri yaklaşık olarak 2 ay önce kapsamlı bir çalışma başlattı.

Ekipler titizlikle yürüttüğü çalışma ile fuhuş yapılan yerler , yaptıran ve yapan şahıslar tespit edilerek yaklaşık 2 ay teknik ve fiziki takip altına alınmış , örgütün hiyerarşik yapısı ve şeması iletişimin tespiti , dinlenmesi ve kayda alınması tedbirlerinin uygulaması ile tespit edilerek yeterli delillere ulaşılmasıyla operasyon düğmesine basıldı.

21.02.2017 Salı günü gerçekleşen operasyon ile örgüt lideri ve yönetici kadrosunda karı - koca çiftinde olduğu " SUÇ İŞLEMEK AMACIYLA ÖRGÜT KURMAK - YÖNETMEK - ÖRGÜTE ÜYE OLMAK - ÖRGÜT FAALİYETİ KAPSAMINDA FUHUŞA TEŞVİK ETMEK - ARACILIK ETMEK VE YER TEMİN ETMEK " suçlamalarıyla 7 si örgüt lideri ve yöneticisi , 2 si örgüt üyesi , 4 û fuhus yapan / yaptırılan yabancı uyruklu bayanlara ( biri aynı zamanda örgüt yöneticisi konumunda ) toplamda 12 şahıs 9 adrese yönelik FAKÜLTE - 1 operasyonunu gerçekleştirdi.

Operasyon kapsamında aralarında; örgüt lideri 1975 doğumlu Bülent E.,örgüt yöneticisi 1989 doğumlu Nebahat E.,Örgüt yöneticisi 1975 doğumlu Maharat S.,Örgüt üyesi 1991 doğumlu Gurkan B.,Örgüt üyesi 1988 doğumlu Hayri D.,Örgüt üyesi 1985 doğumlu Burçin K.,Örgüt üyesi Ertan A.,Örgüt üyesi Mustafa K. ile birlikte fuhuş yapan / yaptırılan,Naila B. 1980 doğumlu, Vafa N. 1978 doğumlu, Arzu A. 1974 doğumlu şahıslar yakalanarak gözaltına alınmış , operasyon esnasında 2 müşteri şahıs yakalanmış ifadelerinin alınmasıyla serbest bırakılmışdır.

Evler Cephanelik Gibi

Örgüt liderinin, yöneticilerinin ve fuhuş yapılan evlerde ki aramalarda fuhuştan elde edildiği değerlendirilen 44.690 tl , 3.034 abd doları nakit para, 5 adet cep telefonu,2 si ruhsatlı 4 u ruhsatsız 6 adet pompalı silah,3 adet kurusıkı tabanca ve soruşturma kapsamında , tapu evrakları , banka dekontları , hesap cüzdanları , ikamette yapılan fuhuşa ait kayıtların tutulduğu defterler ve not kağıtları elde edildi.

Fuhuş yapan / yaptırılan yabancı uyruklu bayanların zührevi hastalıklar hastanesinde ki raporları neticesi, polisteki sorgu ve işlemleri sonucunda sınır dışı edilecekleri bilgisine ulaşıldı.

Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü asayiş büro ekiplerinin gerçekleştirdiği çalışma sonucunda örgütün lider ve yönetici kadrosunun " SUÇ İŞLEMEK AMACIYLA ÖRGÜT KURMAK - YARALAMA - FUHUŞ - EVRAKTA SAHTECİLİK - KİŞİ HURRİYETİNDEN YOKSUN KILMA - HIRSIZLIK ve 6136 SAYILI KANUNA MUHALEFET " suçları başta olmak üzere bir çok suçlardan kayıtları olduğu öğrenildi.

Pazarlıkların telefonda örgüt yöneticileri ile yapıldığı , bayanların günlük kazançlarının % 50 sini örgüt yöneticisi vasıtasıyla örgüt liderine verdikleri tespit edilirken , ayrıca ilçemiz hal inde çalışan bir örgüt üyesinin fuhuş yapılan bölgede polis ekiplerinin normal kontrollerini yaptıkları esnalarda örgüt yöneticilerini " polisler bölgede , dikkatli olun " şekliyle telefonda uyardığı da yansıyan telefon görüşmelerinin olduğu tespit edildi.

Ödemiş Emniyet Müdürü Ramazan Çankaya operasyon ile ilgili olarak verdiği açıklamada "Başta terör örgütleri olmak üzere , halkımızın huzur , asayiş ve sükununu bozacak her türlü illegal yapılanmalarla mücadelemiz hız kesmeden , vatandaşımızın ve sevgili Ödemişlilerin desteğiyle birlikte sürecektir , biliyoruz ki halkın desteğini almayan hiç bir proje başarıya ulaşamaz , buna güvenlik ve emniyet hizmetleri dahildir , vatandaşlarımızdan ricamız çevrelerinde gördükleri olumsuzlukları veya şüpheli şahıs ve durumları 7/24 görevlisi olan ve ücretsiz aranan 155 polis imdat hatalarımıza bildirmeleridir." dedi.