SON DAKİKA

Uçak Acil İniş Yaptı


23 Şubat Perşembe akşamı saat 21 sularında, Almanya Düsseldorf- İzmir arası uçuş yapan uçakta fenalaşan bir yolcu için Çanakkale Havalimanı`na acil iniş yaptı.

Almanya`nın Düsseldorf kentinden 14,45`te kalkan İzmir uçağındaki erkek bir yolcu uçak havadayken fenalaştı. Uçak Çanakkale Havalimanı`na indi. Kabin ekibinin ardından uçağa gelen Çanakkale 112 ekipleri hastaya müdahale etti. Bu sırada hastanın yakınlarına da haber verildi. Uçak yakıt ikmalinin ardından tekrar İzmir`e havalandı.

Uçakta Doktor Var Mı Anonsu

Yolculardan İzmirli İşadamı Engin Şentürk uçakta meydana gelen olayla alakalı olarak; "Kalp krizi geçirdiği söylenen yolcu için üç defa `uçakta doktor var mı` anonsu yapıldı. Doktorun bulunmaması üzerine önce kabin ekibi, daha sonra ise Çanakkale`deki 112 ekibi müdahale etti. Kabin ekibi çok soğukkanlı ve profesyonel davrandılar. Umarım yolcumuzun sağlık durumu iyidir` dedi. Çanakkale Havalimanı ve SunExpress`in yetkilileri de olayı doğrularken, `Bir yolcumuzun rahatsızlığı nedeniyle Çanakkale`ye acil iniş yapıldı. Hastamızın sağlığı hakkında şu an net bir bilgimiz yok` denildi. 

O yolcudan kötü haber

Havada kabin görevlilerin, yerde ise 112 ekipleri müdahale ettiği Hasan Deveci(86) geçirdiği kap krizi hayatını kaybetti.. Ambulansta kalp masajı yapılarak Çanakkale Devlet Hastanesi`ne götürülen Deveci, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Özlem Yamantürk