SON DAKİKA

Yaşamak Bir Şarkıdır Aslında..Bir şarkı dinler hep insan uyurken,uyanıkken, çay demlerken, çalışırken veya yolda giderken. Bazen bir kaldırım taşında adım adım yürürken yalnızlığına, bazense herhangi bir sahilin hemen önündeki küçük bir bankta oturmuşken ve kalmışken çaresizliğin ortasında tek başına.

Hep bir şarkıdır o unutulmaz anlara eşlik eden. Gece uyumadan önce tavana bakarak dinlediği şarkıları unutmaz mesela insan.

Koca bir şehri terk ederken, sevdiğin onca insanı geride bırakırken ve bir otobüsün penceresinde manzarayı seyrederek dinlediğin 'Ölümden Başkası Yalan' parçası yıllarca aklından hiç çıkmaz. Ne zaman bir otobüse binsen o parça gelir aklına. Mırıldanırsın 'Yalan..Başkası yalan..Dünyada ölümden başkası yalan' Derken otobüsten iner evine doğru yol alırsın. Bir kaç adım atmışken yine o parçanın devamındaki sözler gelir aklına. 'Boşa soldurma o masum gençliği..'

İnsan, kendisi için önemli olan anlarda dinlediği şarkıları hiç bir zaman unutmuyor diye düşünüyorum..Sevdiğimden ayrılışımın şerefine dinlediğim şarkı, aradan yıllar geçtikten sonra bile dinlesem ve her şeyi unutmuş dahi olsam beni hep geçmişe döndürmeyi başarmıştır. O gün, geçmişte yaşadığım burukluğu sanki tekrar yaşamış gibi olmuşumdur. Dostlarımla eğlenerek dinlediğimiz, işte günün parçası bu dediğimiz parça yıllar geçse de hep o eğlenceli anları tekrar anımsatmıştır. Gülümserken dinlediğim şarkılar, ne zaman dinlesem beni gülümsetmiş..Ağladıklarım ağlatmıştır...garip bir dünyadır şarkılar, tıpkı insanlar gibi...

İnsan, bir hayat biriktiriyor şarkılarla dopdolu..Kimisi ağlatıyor..Kimisi güldürüyor..Hayatta güzel şarkılar biriktirmenizi dilerim..Sevgi ile kalın..