SON DAKİKA

112 İstasyonları `Acil` Yenilenmeli


Ödemiş tekstil mevkiinde yanan 112 istasyonunda Sen İzmir 2 No`lu Şube Başkanı Ekrem Özdemir incelemede bulundu.

Ödemiş Tekstil Mevkiinde bulunan prefabrikten yapılmış olan 112 istasyonunun yanması, yeniden 112 istasyonlarının fiziki şartlarını gündeme getirdi. Yanan istasyonda inceleme yapan Sağlık Sen İzmir 2 No`lu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, "112 istasyonları yenilenmeli, yenilenemeyenler kiralama yöntemi ile yeni yerlerine taşınmalı" uyarısında bulundu.

Ödemiş 1 No`lu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu geçtiğimiz haftasonu içerisinde 112 çalışanı yokken aniden alev alarak yandı. Sağlık Sen İzmir 2 No`lu Şube Başkanı Ekrem Özdemer, küle dönen istasyonu yerinde inceleyen ve çalışanlara geçmiş olsun diledi. Gece gündüz demeden 7-24 fedakârca çalışan 112 ekiplerinin en önemli sıkıntılarından birisi kötü fiziki şartları olan 112 istasyonları olduğunu belirten Özdemir, "İzmir Sağlık Müdürlüğü bu sorunun çözümü için 4 yıldır çalışma yapıyor. İzmir`de 7-24 sistemiyle çalışan 112 personeli büyük bir gayret içerisinde çalışıyor. Arkadaşlar başarılı bir şekilde işlerini yerine getiriyorlar. Ancak 112 çalışanlarının kaldığı istasyonların fiziki şartları eksik. Tüm izmir genelinde fizibilite çalışması yapılarak 112 istasyonları yenilenmeli. Hastane içerisinde bulunan ya da yeniden yapılamayan, yönetmelik şartlarına uymayan istasyonların ise kiralama yöntemiyle fiziki şartları daha uygun yerlere taşımaları yapılmalı" diye konuştu.

"Ödemiş 112 kiralanan bir yere taşınacak"

Yanan Ödemiş`teki 112 istasyonunu yerinde incelediklerini ifade eden Özdemir, "Ödemiş`te bir önceki istasyonda yanmıştı. Mevcut pirefabrik istasyon da bakım yapılmasını bekliyordu. Çıkan yangın nedeniyle maalesef prefabrik olarak kurulan son istasyon da yandı. Tek tesellimiz istasyonda çalışan arkadaşlarından birinin olmamasıdır. Ödemiş ekibine geçmiş olsun diliyorum. Arkadaşlar için yeni bir yer kiralanması için Sağlık Müdürlüğü ile irtibata geçtik. En kısa zamanda kiralama yöntemiyle yeni bir yer bulunacak" dedi.