SON DAKİKA

53. Kütüphane Haftası Ödemişte Kutlandı


53. Kütüphane Haftası açılış töreni Ödemiş İlçe Halk Kütüphanesi`nde dün gerçekleştirildi.

53. Kütüphane Haftası etkinlikleri Ödemiş`te de sürüyor.

Haftanın açılış töreni dün gerçekleştirildi. Ödemiş İlçe Halk Kütüphanesi`nde gerçekleşen törene Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu,  Belediye Başkan Vekili, Garnizon Komutanı Hasan Yüzüak, Jandarma Komutanı, Daire amirleri, en çok kitap okuyan okuyucular ve vatandaşlar katılım gösterdi.
Açılış konuşmalarının ardından en çok kitap okuyan öğrencilere hediyeleri takdim edildikten sonra kütüphane gezisi ile birlikte program son buldu.

Ödemiş`teki Kutlama Programı Belli Oldu

53. Kütüphane Haftası dolayısıyla Ödemiş İlçe Halk Kütüphanesi`nin kutlama programı şu şekilde;
Bugün Kiraz Ortaokulu öğrencileri ile saat 11.00`de yapılacak okul gezisinde yazar ve okuyucu buluşması kapsamında çocuk kitapları yazarı Türkay Çakalağaoğlu ile öğrenciler bir araya gelecek.
29 Mart tarihinde ise saat 12.30`da "İnsan Her Yerde Okur Etkinliği" Kiraz Haliller Köyü İlkokulu öğrencileri ve Bıçakçı Bedriye Baykaş İlkokulu öğrencileri ile birlikte gerçekleşecek.

Yine 29 Mart`ta saat 10.30`da kütüphanede gönüllü çalışan gençler ve okuyucularla birlikte kadın sığınma evi ziyaret edilecek.

30 Mart tarihinde saat 10.30`da Bekir Girgin Anaokulu öğrencileri ile buluşulacak aynı gün saat 14.00`de Kaymakçı Cezaevi Kütüphanesine bir ziyaret gerçekleştirilecek.

31 Mart tarihinde saat 10.00`da Huzurevi ziyareti yapılarak hemen ardından 80. Yıl Orta Okulu`na geçilecek.

5 Nisan tarihinde saat 14.30`da ise Konaklı Orta Okulu öğrencileri yazar Cahit Kaya ile buluşarak kitap okumanın önemi üzerine konuşulacak.


Hülya Ayazoğlu