SON DAKİKA

Aile Bakanı Kaya Torbalı`da


İnşaatı Torbalı Belediyesince tamamlandıktan sonra Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na devri gerçekleşen Huzur Evi açılışı bugün Aile Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya`nın katılımıyla gerçekleşiyor.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya bugün Torbalı`ya gelerek 100 yataklı Torbalı Huzurevi`nin ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü hizmet binasının açılışlarını gerçekleştirecek.


Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, 250 yataklı Devlet Hastanesi, 100 yataklı Huzur Evi, tam donanımlı diş hastanesi, Modern SGK binası ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü şubesiyle ilçenin Küçük Menderes Havzası`nda fark yarattığını dile getirerek; " Huzurevimiz; bahçesi, sosyal etkinlik alanları, odaları, altyapı olanakları bakımından  beş yıldızlı otel konforunda. Yoğun başvurular var. Bugün 500 yataklı olsaydı yer kalmayacaktı. Huzurevlerinin sosyal hayatımızda ciddi bir karşılığı var. Herkes yaşlısına kendi olanaklarıyla bakamıyor. İmkanları buna elvermeyebiliyor. Talebin çok olması bizi asla sevindirmiyor lakin bu da ayrı bir sosyal gerçeğimiz.  Huzur Evinin bahçesini, sosyal alanlarını istimlak ettik. Çünkü burada büyüklerimiz toprağa, doğaya  dokunsunlar istedim. Çok yaşanılabilir bir ortam oluştu. Torbalı'da yakında 250 yataklı Devlet Hastanemiz de hizmete açılacak. Çok küçük bazı işleri kaldı.  SGK binamız tamamlandı.700 fabrikanın, binlerce işçinin bulunduğu Torbalı'ya çok yakıştı.Torbalı ; sağlıkta, eğitimde, ulaşımda, üretimde, tarımda, ihracatta bölgenin çekim merkezi oldu. İki tane de oldukça gelişmiş özel hastanemiz var. Özel eğitim kurumlarımız var. İlçemiz kamu yatırımlarında altın çağını yaşıyor." diye konuştu.