SON DAKİKA

Avrasya Sirki Ödemiş’te


25-26 Mart tarihlerinde Avrasya Sirki Ödemiş'e geliyor.

Sirk 125. Yıl Kültürpark karşısında kurulacak. Dev çadırda gösterilerini sunacak olan ekip seyirlik sanatların yanı sıra, akrobasi ve yüksek hava gösterilerine izleyicilere sunacak.

Dev çadırda geleneksel Türk ip cambazlığı sanatının yaşayan efsanevi ismi Özdemir Turan, hünerlerini ip üstünde canlı bir performans olarak seyircilerle paylaşacak. Turan yaklaşık 51 yıllık birikimini bu çadırda sergileyecek.

Projenin sanat yönetmeni ve topluluğun kurucusu olan Servet Yalçın Avrasya Sirki ile alakalı olarak , "Eski Anadolu uygarlıklarından ve halk şenliklerinden geleneksel gösteri sanatlarımıza aktarılan çok önemli seyirlik unsurlar vardır. Bu seyirlik sanatlarımız, canbazhanelerin köy köy, kasaba kasaba tüm Anadolu'yugezerek yaptıkları gösterileriyle 1970'li yıllara kadar yaşamış ve ilerleyen zamanlarda eğlence anlayışının kökten değişmesi ile tarihe karışmıştır. Kaybolan bu sanatlar üzerine toplanan belge, bilgi, minyatür, gravür ve eski fotoğraflardan yola çıkılarak oluşturulan "Avrasya Sirki - Seyirlik Sanatları Gösterisi" modern toplumda geçmişle geleceği birbirine sanatla bağlayan kültürel bir köprü görevi görmektedir" dedi.

Ödemiş'teki tüm engelli vatandaşların, şehit ve gazi ailelerine sirki ücretsiz olarak izleyebilecek.
Sirkin giriş ücretleri; yetişkinler için 15 TL, çocuklar için 10 TL'dir. Biletler Cuma günü itibariyle sirk girişindeki gişeden satışa sunulacak. Ayrıca sirkin ailece izlenmesini teşvik amacıyla iki büyük bileti alan seyircilere bir çocuk bileti ücretsiz olarak hediye edilecektir.Seanslar; 13.00-14:30-16:00-17:30 ve 19:00'dur.özlem yamantürk