SON DAKİKA

Bankalar Caddesi`nde Bir Garip Trafik SorunuÖdemiş`te halk arasında Bankalar Caddesi olarak bilinen Gazi Caddesi`nde yaşanan trafik akışıyla ilgili çok yönlü sorunlara esnaf artık köklü bir çözüm getirilmesini istiyor.


Halk arasında Bankalar Caddesi olarak bilinen Gazi Caddesi`nde trafik akışıyla ilgili birden fazla ve hepsi de birbiriyle bağlantılı olarak yaşanan sorunlara cadde esnafı çözüm getirilmesini istiyor.
Cadde esnafı ve halk burasıyla ilgili tüm sorunların Esnaf Kefalet Kooperatifi önündeki dolmuş durağının yanlış yerde olmasından kaynaklandığını belirtiyor.

Esnaflardan Hüseyin Kılınç; "Bu alana dolmuşlar yanaşmıyor. Yani halk dolmuş durağı yazan bu yerden dolmuşa binemiyor ve dolmuşlar da burada kimseyi indiremiyor. Dolmuş durağı bir durak olarak işlemezken bir de durak tabelası olduğu için trafik polisleri buraya park yapılmasına izin vermiyor." diyerek durağın işlevini kaybettiğini ama trafik akışına da artık engel teşkil ettiğini belirtti.

Bir başka esnaf Yusuf Cezayırli ise; "Trafik polisi parka izin vermiyor burası bir durak olduğu için park yasağı var ama adı durak kendisi bir durak olarak çalışmıyor ki. Bu durak aynı zamanda bir cep. İşin tuhaf yanı cepler kaldırımın küçültülmesiyle yapılır, bu cep ise caddenin küçültülmesiyle yapılmış. Zaten cadde dar. Kaldırımlarsa haddinden fazla geniş." dedi.

Murat Urgan ve Murat Bingöl isimli esnaflar ise çözüm önerilerini şöyle sıraladı; "Tüm bunlar birleştiği zaman trafiğin alanı rahatlamıyor. Bu durum için bir şeyler yapılmalı. Durak tabelası kaldırılıp 20-25 metre daha yukarı bir alana konulabilir."