SON DAKİKA

Başkan Mahmut Badem Ödemiş OSB Hakkında Konuştu


Ödemiş Belediye Başkanı A.Mahmut Badem, Ödemiş Ticaret Odası'nın meclis toplantısında Ödemiş Organize Sanayi Bölgesi hakkında son bilgileri verdi.

28 Mart Pazartesi günü gerçekleşen  Ödemiş Ticaret Odası Mart ayı olağan meclis toplantısı öncesinde Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş ve meclis üyeleri  Başkan Mahmut Badem'in katılımıyla bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Aynı zamanda Ödemiş Organize Sanayi Bölgesi Başkanı da olan Mahmut Badem yaptığı sunumda; "Ödemiş'imizin gelişimine ve istihdama büyük katkı sağlayacak olan OSB'nin, sizler vasıtasıyla sokaktaki vatandaşlarımıza ya da yatırımcılarımıza bilgiler vermek istedik. Ödemiş OSB, 1984 yılında İzmir Atatürk OSB'den sonra bakanlıktan destek alan ikinci OSB'dir. Geçtiğimiz gün Ankara'da yapılan organize sanayi bölgeleri toplantısında Ödemiş OSB örnek gösterilmiş, bu bizler için gurur verici. 98,2 hektarlık alana sahip OSB'nin parselasyonu ve imar planı yapıldı. Sanayi parsel alanı 53,3 hektar. İlk etapta fabrika kurulumu için 45 parsel bulunuyor.  Eylül ayında alt yapı çalışmaları tamamlanmış olacak. %70 imarı bulunan parseller sahiplerine her türlü alt yapısı tamamlanmış olarak teslim edeceğiz. Yatırımcılar için büyük bir avantajdır. Gıdadan otomotive, makineden plastik sanayisine ülke ekonomisine can veren birçok sektörün buluşma noktası olması için çalıştığımız OSB, birçok kişiye isdihdam sağlayacaktır." değerlendirmesinde bulundu.

Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş, Başkan Mahmut Badem'e teşekkür ederek, Ödemiş için yapılacak her çalışmada oda olarak destek vereceklerini belirtti.