SON DAKİKA

Beydağ`daki Söyleşide Kitaplar Konuşuldu


Beydağ İlçesinde 53. Kütüphane Haftası açılışı 80. Yıl Aşağı Aktepe Ilkokulu ve Ortaokulu Çok amaçlı salonunda Yazar Zeynep Batımor`un söyleşisi ile başladı.

Söyleşiyi Beydağ İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Şevki Kayaturan düzenlerken söyleşiye Beydağ Belediye Başkanı S.Vasfi Şentürk, Okul Müdürü Onur Altın, Müdür Yardımcısı Şafak Şakir Türker, Okul öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.

Yazar Zeynep Batımor yazarlık kariyerine nasıl başladığını anlatırken aynı zamanda öğrencilere kitap okumanın önemi üzerine bir konuşma yaptı.

Şöyleşi sonunda Batımor`a Beydağ Belediye Başkanı Vasfi Şentürk çiçek takdim etti.

Öğleden sonra da Beydağ Kaymakamı Gürkan Üçüncü`yü makamında ziyaret ettikten sonra Atatürk İlkokulu`nda öğrencilerle buluşan yazar Zeynep Batımor; "Öğrencilerin gözlerindeki o ışığa hayran olduğunu çocukların can kulağıyla dinlemeleri sordukları sorular hayran bıraktı." dedi.

Şevki Kayaturan ise; "31 Mart Cuma günü de yazar İbrahim Kiraz`ı getirip Atatürk Ortaokulu, İmam Hatip ortaokulu, Beydağ Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Cumhuriyet Anadolu Lisesiyle birlikte dört okulumuzun öğrencileriyle şöyleşi yapacak kitaplarını imzalayacak. Her öğrencimizi ve öğretmenlerimizi bu hafta içinde mutlaka kütüphanemize bekliyorum." diye konuştu.