SON DAKİKA

Beydağ'ın Yeni Kaymakamı:Gürkan Üçüncü


Beydağ İlçe Kaymakamlığına atanan Gürkan Üçüncü geçtiğimiz hafta görevine başladı.

FETÖ/PDY yönelik soruşturma kapsamında, Beydağ Kaymakamı Emin Şimşek açığa alınmış ve 25 Kasım 2016 tarihinde görevinden uzaklaştırılmıştı. Boş olan Beydağ Kaymakamlığına, Kiraz Kaymakamı vekâlet ediyordu. Yaklaşık 2,5 ay boş olan kaymakamlık görevine Gürkan Üçüncü atandı.


Beydağ İlçe Kaymakamlığına atanan Gürkan Üçüncü 1988 Doğumlu Trabzon Akçaabat doğumlu. 2013 yılında Erciyes Üniversitesi İktisat bölümü ve Anadolu Üniversitesi Adalet Bölümünü bitiren Üçüncü, aynı yıl Vergi Denetim Kurulu Vergi Müfettiş Yardımcısı olarak atandı. 2014 yılında 103. Dönem Giresun Kaymakam Adayı olarak ilk görev yerine başladı.


Samsun İlkadım ve Denizli Serinhisar'da Kaymakam Refikliği görevini yapan Üçüncü, İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulunda teftiş stajını tamamladı.


Giresun Vali Yardımcılığı Vekilliği ile Giresun Dereli ve Çanakçı İlçelerinde Kaymakam Vekilliği yaptıktan sonra yurtdışı stajı için gönderildiği İngiltere'de Liverpool Üniversitesinde İngilizce dil eğitimi aldı.103. Dönem Kaymakam atamalarında Beydağ İlçesine atanarak 9 Mart 2017 tarihinde Beydağ İlçesinde göreve başladı.