SON DAKİKA

Büyükşehir’de Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı


İzmir Büyükşehir Belediyesi`ne bağlı İZENERJİ A.Ş.nin 4 bin çalışanını ilgilendiren toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ise törende yaptığı konuşmasında çok önemli bir zam yaptıklarını, sonradan kurulan İZENERJİ şirketinde ücretlerdeki düşüklüğün bu şekilde telafi edildiğini söyledi.

Başkan Kocaoğlu toplu iş sözleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek; "Bunun karşılığında sizden özverili bir çalışma istiyorum. Eğer taşeronu kaldırdıysak, bugün demokratik sendikal haklarınızı kullanarak İzmir`de özgür bir şekilde toplu iş sözleşmesi yapıyorsanız bunu Cumhuriyet Halk Partili belediyenin demokrat, insan haklarına ve hukuka saygılı yönetimi sayesinde yapıyorsunuz. Bunu hiçbir zaman unutmayın. Çünkü varlığınızın, emek mücadelenizin Türkiye`de örneğidir bu kurum. İlk taşeronu kaldıran belediyedir. İşçinin sürekli yanında olan kurumdur. Kesinlikle bu kurumun sizin üzerinizdeki emeğini de unutmayın. Emek en yüce değerdir. Bizim işçiye verdiğimiz emek de en yüce değerdir. " diye konuştu.

"Her yer İzmir Gibi Olsun"

Başkan Kocaoğlu DİSK ve Genel İş Sendikası adına Türkiye`nin her yerinde emeği yüceltecek çalışma ortamı sağlanmasını dileyerek, "Her yer İzmir gibi olsun. Olsun ki sadece İzmir`de CHP`li belediyelerde değil, Türkiye`nin her işyerinde toplu iş sözleşmesi yapabilesiniz. Bunun için ne yapmanız gerektiğini, hem işyerinde, hem de 16 Nisan`da ne yapmanız gerektiğini bilmek durumundasınız. Bu toplu sözleşme işçi kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun. Çalışarak, hak ederek, alın terinizle, çocuklarınızla mutluluk içinde, huzur içinde yaşayın. Her iki taraf için, özellikle de işçilerimiz için hayırlı olsun." dedi.