SON DAKİKA

Çıray Beydağ`da Moral Depoladı


CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray 16 Nisan`da yapılacak olan referandum öncesi Beydağ ve köylerini gezerek vatandaştan hayır oyu kullanmalarını istedi.

Anne ve babası da Beydağ`lı olan İzmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray, Beydağ`ın bu yüzden kendisi için ayrı bir anlam ifade ettiğini, buraya yaptığı ziyaretin kendisine moral olduğunu söyledi.

Beydağlı vatandaşlarla bir araya gelerek referandum sürecini değerlendiren Çıray; "Bayındır'dan Ödemiş'e, Tire'den Beydağ'ına kadar bütün ana-ata toprağımdaki kardeşlerimin Ak Parti iktidarının Devlet Bahçeli'nin ülkücü hareketin mirasına ve bugününe ihanet eden 180 derecelik dönüşüyle önümüze getirdiği bu anayasa paketinin Türk Milletini nasıl derin bir uçuruma sürükleyeceğini anladıklarını gördüm. Tüm hemşerilerim Atatürk'ün ve Kurtuluş Savaşını veren bütün şehitlerimizin kutsal emaneti olan Meclise sahip çıkmak için adeta seferber olmuşlar. Elbette bunda şaşırtıcı hiçbir şey yok: ne de olsa bu topraklar efelerin diyarı! Allah`tan başka kimseye kulluk etmeye zinhar rıza göstermeyen kahramanların torunları. Bayındır, Ödemiş, Tire, Beydağ kararını çoktan vermiş, kendi özgür iradesini dokundurmamaya kararlılar." diye konuştu.

Çıray Avrupa ülkelerinin 16 Nisan`da yapılacak olan referandumda evet oyu kullanılmasından yana olduklarını belirterek; "Avrupa ve süper güçler Ķıbrıs Barış Harekatı`nda ve 1 Mart Tezkeresinde Meclis`in kendi planlarına engel olduğunu gördüler. Türkiye Büyük Millet Meclisi onların kurdukları her tuzağı bozdu; Türk Milleti`nin çıkarlarına ters düşen her planın çöp tenekesine boylamasını sağladı. Buna çare bulmak için Türk Milleti`nin iradesinin kutsal tecelli evini battallaştırmaya karar verdiler. Her açıdan kendi rehineleri olan bir tek adam rejiminin kendi hedefleri için çok uygun olduğuna karar verdiler." ifadesinde bulundu.