SON DAKİKA

Delican; "Evet demekten başka kurtuşumuz yok."


AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, Ankara toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

AK Parti`nin Ankara Arena`da düzenlediği referandum çalışmalarının tanıtım toplantısı sonrası İzmir İl Başkanı Bülent Delican İzmir`e geri dönerek çalışmalara hız kazandırdı.
Çıktıkları yolun kutlu olduğuna dikkat çeken Delican;  "İl ve ilçe yöneticilerimiz, meclis üyelerimiz, belediye başkanlarımız, milletvekillerimiz, kadın ve gençlik kollarımızla tam kadro oradaydık. Türkiye'nin yeniden doğuşuna İzmir'in aydınlığını götürdük. Biz inanıyoruz; bu millet bize 15 yıldır güvendi, Evet dedi, hiç kaybetmedi; yine diyecek, yine kazanacak. İzmir de ikinci kuruluşun ikinci kez anahtarı olacak." diye konuştu.
İzmir`in coşkusunun salona damgasını vurduğunu anlatan ve o atmosferi değerlendiren Delican; " Eksiksiz, tek vücut oradaydık. Türkiye'nin yeniden doğuşunun, ikinci kuruluşunun başlangıç tarihine tanıklık ettik. İzmir'in, İzmirli hemşerilerimizin selamlarını, heyecanlarını teşkilatımızla o muhteşem salona taşıdık. İzmir farkını ortaya koyduk. Koymaya devam edeceğiz. Çünkü İzmir; bu ülkenin tarihinin de farkı, en etkin gücü, anahtarı her daim elinde tutan şehridir." dedi.
16 Nisan`ı milat olarak niteleyen Delican sözlerine şöyle devam etti; " İki seçeneğimiz var. Ya güçlü Türkiye, Ya güçlü Türkiye! Ya güçlü milli irade Ya güçlü milli irade! Bu sisteme, reforma 'Evet' demekten başka kurtuluşumuz yok. Milletin devletle olan ilişkisine çakalları sokmamak, icrayı, Gazi Meclis'i güçlendirerek ipleri milletimizin eline koşulsuz vermek için geri sayım başladı. O sandık; milletin kendi kaderini memleketin kaderini oylayacağı bir sandık olacak. Ve yeni dönemde İzmir'in payı yine büyük olacak. İkinci kuruluşun da mimarlarından olacak. "
Çalışmalara son sürat devam ettiklerini söyleyen Delican son olarak; "Arena'nın heyecanını, coşkusunu İzmir'e getirdik. Başbakanımız ve Genel Başkanımız Binali Yıldırım'ın selamlarını İzmir'e getirdik. Hızlanacağız. Dokunmadığımız İzmirli hemşerimiz kalmayacak. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni kendi çıkarları için öcü gibi gösterenlerin karşılığında sistemin doğrularını anlatmaya devam edeceğiz. Sahada; çarpıtılan, yalan yanlış bilgilerin yarattığı bulanıklığı gidereceğiz. Diktatör yaratacaklar, Cumhuriyet'i yok edecekler safsatalarının dayanaksız olduğunu, İzmir de eninde sonunda görecek. Oldukça motive olmuş bir şekilde İzmir'e döndük. Teşkilatımız, gece gündüz alanda olacak. Doğru tektir. O doğruda birleşmek için var gücümüzle çalışacağız." dedi.

özlem erakyol