SON DAKİKA

Demokrasi Şehitleri Anısına Rahvan At Yarışları Düzenledi


15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Anısına düzenlenen rahvan at yarışları Günlüce Mahallesi'nde Ödemiş Belediyesi'nin katkılarıyla,  yarış alanında yapıldı.

Yarışlara 20 ayrı şehirden toplamda 110 at katıldı.

Efeler Rahvan At Yetiştiricileri Derneği ve Ödemiş Belediyesi işbirliği ile düzenlenen Rahvan At Yarışları bu yıl şehit Ömer Halisdemir, Şehit Fethi Sekin ve tüm şehitlerin anısına düzenlendi.

Ödemiş Belediye Başkanı A.Mahmut Badem, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı yarışlarda katılımcılar keyifli anlar yaşadı.

Bu yıl 5. düzenlenen yarışlarla alakalı olarak Belediye Başkanı A. Mahmut Badem; "Ata sporumuzu ileriye taşımak ve her türlü donanıma sahip yarış alanının yapılması konusunda sizlere söz vermiştik. Bir yıldır Tarım Bakanlığı'ndan yerin tahsisi için uğraştık. Tesisimizin yapımı için bütün projeleri hazır. Önümüzdeki yıldan itibaren yarışlarımızı burada düzenleyebileceğiz. Ata sporumuzu en iyi şekilde tanıtmak ve bütün Türkiye'den katılım sağlanması için bir tesis yapacağız. Bu tesisin yapımı için kredi talebimize mecliste red veren üyelerimiz oldu. AK Parti ve MHP grubu meclis üyelerimize tekrar teşekkür ederim. Belki bu tesis Türkiye'nin en önemli yarışlarının yapıldığı bir tesis olacak. Motodrag yarışları için istasyonun altında bulunan 1100 metre alanda pist yapacağız. Şehrin merkezinde bulunan stadyumu Günlüce yapılan bu tesislerin kenarına taşıyacağız. Stadyumun duvarlarını yıkarak, vatandaşlarımıza yeşil alan olarak hizmetine sunacağız. Tüm spor dallarında Ödemiş'in öne çıkmasını istiyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, Çanakkale Şehitlerimiz ve 15 Temmuz demokrasi şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimizi bir kez daha minnetle anıyoruz " dedi.


Efeler Rahvan At Yetiştiricileri Derneği Başkanı Ramazan Katırcıoğlu, 3 Eylül etkinliklerinde federasyon yarışlarının Ödemiş'te yapılacağı ifade ederek,  Ödemiş Belediye Başkanı A.Mahmut Badem'e tesislerin kazandırılmasından dolayı kupa verdi.