SON DAKİKA

Doğaltaş Fuarı`nda Uluslararası Rekabet


İzmir Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı, sektörde liderlik mücadelesi veren Çin, İtalya ve Türkiye'nin rekabetine sahne oluyor.

İtalya'da düzenlenen MARMOMACC Uluslararası Mermer Fuarı ile Çin'de düzenlenen Xiamen Uluslararası Mermer ve Taş Fuarı ile birlikte dünyanın ilk üç mermer fuarı arasında yer alan MARBLE, İzmir'de devam ediyor.

Bu yıl 30 ülkeden 214'ü yabancı 1.109 firmanın katılımıyla Fuar İzmir'de açılan 23. MARBLE Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı'na İtalya ile Çin firmaları adeta çıkarma yaptı.

İtalya 82 firma ile en çok katılım gösteren ülke oldu. Onu 37 firma ile Çin, 20 firma ile Hindistan izledi. Fuara katılan Çinli firmaların sayısı, geçtiğimiz yıla oranla ikiye katlandı.

İtalya`nın yenilikçi teknolojisi ile Türkiye`deki gelişmiş olan mermer sektörünü İtalya'nın teknolojisi ile birleştirmek isteyen İtalyan firmalar da  27 – 30 Eylül tarihlerinde düzenlenen MARMOMACC Uluslararası Mermer Fuarı öncesinde mümkün olduğu kadar çok sayıda Türk firmayla görüşebilmek için  fuara geniş katılım gösterdi. İtalyan Dış Ticaret ve Tanıtım Ajansı(ITA) tarafından D holünde oluşturulan stant, sektörün buluşma noktası oldu.