SON DAKİKA

Dört mevsim hayatlar


Merhaba sevgili okuyucularım.

Yine, yeni ve yeniden bahar geldi.

Bahar denince aklımıza yenilenmek, canlanmak geliyor değimli? Doğanın canlanmasını tazelenmesini izlemek, bizde de bir canlanma tazelenme ve yenilenme hissi veriyor.
Hayatta aynı mevsimler gibi. Sonbahar, Kış, İlkbahar, Yaz..

Bazen öyle bir kış yaşıyoruz ki, bahar hiç gelmeyecek ve güneş bir daha hiç parlamayacakmış gibi geliyor. Öyle hissediyoruz. Bazen sonbahar yaprakları gibi tek tek dökülüyoruz. Bazen ilkbahar çiçekleri gibi çiçek açıp, kelebekler gibi uçuyoruz. Bazen de aynı gün içinde dört mevsimi beraber yaşıyoruz.

Bahar…

Evlerimize bahar gelsin. Şöyle açın kapıyı pencereyi içeriye süzülsün baharın mis gibi kokusu. Şöyle içinize çekin özlediğiniz mis gibi bahar havasını. Ciğerlerinize kadar işlesin. İşlesin ki içimiz yenilensin. Kışın rehaveti üzerimizden gitsin. Balkonlar, bahçeler canlansın. Ödemiş'e ve Ödemişlilere yakışan rengârenk balkon sefaları başladın. Balkonda kahve selfieleri başlasın. Rengârenk balkonlarda, rengârenk kahve sunum tepsileri…

Cıvıl cıvıl oynasın çocuklar parklarda. Sonra çağla bademciler dolaşsın sokaklarda, çilek, erik, kiraz sıraya girsin. Ağzımız tatlansın.

Mevsimler gelir geçer tıpki hayatımızdaki gibi. Önemli olan bizim içimizin, gönlümüzün mevsimi. Evimiz, gönlümüz, sofranız hep bahar gibi çiçekli, böcekli, kelebekli olsun.

Bu bahar yeniliklerin güzel başlangıçların habercisi olsun. Sevgiler..