SON DAKİKA

“E-Commodity Bazaar” Projesini Yönetecek İsim Belli Oldu


E-Commodity Bazaar projesi kapsamında bir üretici İsmail Yelken'e 23 mart perşembe günü tablet hediye edildi.

İzmir Ticaret Borsası tarafından KOSGEB destekli düzenlenen "E-Commodity Bazaar" Projesi kapsamında temsilci olarak belirlenen İsmail Yelken'e Ödemiş Belediyesi tarafından tablet hediye edildi.

Tarım ve ticaret sektörlerine hizmet eden İzmir Ticaret Borsası tarafından il genelinde e-ticaretin yaygınlaştırılması, e-ticaret ile birlikte üretim ve pazarlama maliyetlerinin düşürülerek işletmelere katma değer sağlanması ve üyelerinin mevcut iç ve dış ticaret kapasitelerinin arttırılması amacı ile bir emtia e-pazaryeri portali (B2B) oluşturuluması planlanmıştı.

İzmir Ticaret Borsasının üye firmaların elektronik ticaret uygulamaları ile ticaret kapasitelerinin arttırılması amacıyla oluşturduğu KOSGEB destekli "E-Commodity Bazaar" Projesinde Ödemiş Belediyesi de proje destekçisi olarak yer alıyor.

Proje kapsamında seçilen köy temsilcileri elektronik ticareti kullanarak üretilen tarım ürünlerini pazarlama konusunda bilinçlendirme faaliyetleri yürütülecek.

Bu amaçla Ödemiş Belediyesi, tarımsal üretim açısından önemli bir potansiyele sahip olan Hamam Mahallesinde gerçekleştirilen eğitim çalışmalarından sonra  İsmail Yelken temsilci olarak belirlendi. Bu proje çalışmaları yürütebilmesi adına kendisine Ödemiş Belediye'si tarafından adet tablet hediye edildi.

Belediye Başkanı A.Mahmut Badem konuyla alakalı olarak; "Üretici açısından önemli bir çalışma.Teknolojik imkanlar kullanılarak  sanal pazarla yeni bir Pazar sağlanmış olacak. Mendegüme mahallelerinin en büyük sıkıntısı yoldan dolayı alıcının gelememesiydi. Bu uygulama ile Mendegüme'de yetişen ve  kalitesi bakımından önemli  kestane, ceviz, kiraz gibi ürünler alıcıyla rahatlıkla buluşacaktır" dedi.