SON DAKİKA

Hotar Kütüphaneler Haftası Hakkında Konuştu


Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Prof. Dr. Nükhet Hotar, kütüphaneler haftası ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Hotar haftayla ilgili yaptığı açıklamasında; ''Milletlerin kendilerine özgün kaynaklarının korunmasında, yaşatılmasındaki en değerli mekânlar kütüphanelerdir.'' ifadelerine yer verdi.

"Bilginin korunarak gelecek nesillere aktarılmasındaki en etkin hafıza mekânları olarak kütüphaneler her zaman önemli bir yere sahip olmuştur." diyen Hotar sözlerini şöyle sürdürdü;
"Bilginin korunarak gelecek nesillere aktarılmasındaki en etkin hafıza mekânları olarak kütüphaneler her zaman önemli bir yere sahip olmuştur." Diyerek sözlerine devam eden Hotar, "ilk emri  'Oku' olan bir inancın mensupları olarak toplumumuzda okuma alışkanlığını kazandırmak, kitap sevgisini artırmak ve kütüphanelerin gelişmesini sağlayarak daha çok insana daha verimli hizmetler sunmak bizlerin görevidir. Ak Parti olarak bizler iktidara geldiğimiz günden bugüne kadar gerek okuma yazma oranındaki artışla, gerekse halk kütüphanelerimizin açılışı ile vatandaşlarımızın doğru bilgiye ulaşmalarını sağlamaya çalıştık, çalışmaya devam ediyoruz."

Hotar son olarak kitapların bir milletin tarihinde canlı şahitlik yaptıklarını dile getirerek; "Milli, manevi ve tarihi değerlerimizi koruyarak, yarınlara aktarmada kütüphanelerimizin varlığını daha çok hissetmeli ve yararlanmalıyız. Biz de AK Parti kütüphanemiz de yirmi bini aşkın kitap ile milletimize hizmet veriyor, kitaplarımız aracılığıyla okuyucularımızla istenilen bilgiyi buluşturuyoruz. Ayrıca 15 Temmuz Demokrasi Şehit ve Gazilerinin şehadet uğruna olan kahramanlıklarını, yiğitliklerini 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri anısına köşemiz ile yaşatıyoruz ve yaşatmaya da devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle '53. Kütüphaneler haftasını' kutluyor, tüm kütüphane çalışanlarımıza kolaylıklar diliyorum." ifadesinde bulundu.