SON DAKİKA

İngiliz Kadın Türkiye`de Göz Sağlığına Kavuştu


İngiltere uyruklu 71 yaşındaki Ellen Doran, uzak-yakın görme şikayetiyle geldiği Türkiye`de gördüğü tedaviyle göz sağlığına kavuştu.

Yakın-uzak görme şikayetiyle gelen İngiliz uyruklu Ellen Doran, Aydın Göz Hastanesi'ne yapılan tedavi sonrası en küçük yazıları dahi okuyacak kadar iyileşti. Göz Hastalıkları ve Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Kadir Kulak tarafından tedavi edilen İngiliz hasta, öncelikle yaşam kalitesini düşürdüğünden gözlük takmak istemedi. Bunun üzerine yapılan muayene sonrasında hekim tarafından hastaya Trifokal mercek önerildi. Her iki göze bir hafta arayla trifokal mercek takıldı. Operasyon sonrası Ellan Doran, yapılan muayenesinde gözlüksüz olarak yakından en küçük yazıları dahi hiç zorlanmadan okur duruma geldi.

Gözlüksüz de İyi Görmek Mümkün

71 yaşında olmasına rağmen yaşam enerjisini hiç kaybetmediğini söyleyen Doran, "Gözlük kullanmak yaşam kalitemi düşürüyordu. Hiç takmak istemiyordum. Doktorumuz kadir Kulak tarafından bu tedavi ile hem iyi görüyor hem de gözlük takmıyorum. Durumumdan çok memnunum" dedi.