SON DAKİKA

Kadın Sağlığı Eğitim Programı Bugün Başlıyor


İzmir Büyükşehir Belediyesi, kadınların temel koruyucu sağlık davranışlarının geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla Kadın Sağlığı Eğitim Programı (KSEP) hazırladı.


Kadınların ve ailelerinin yaşam ortamlarını iyileştirebilmek ve temel koruyucu sağlık davranışlarının geliştirilmesine katkı sağlamak amaçlarıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi`nin hazırladığı Kadın Sağlığı Eğitim Programı (KSEP) bugün saat 14.00'te Büyükşehir Belediyesi Kadın Danışma Merkezi'nde başlayacak.

13 hafta sürecek olan programda kapalı grup çalışması ile her hafta 90 dakikalık modüller ve görsel eğitim materyalleri eşliğinde uygulamalı eğitim verilecek.

Kadınların aktif katılımını sağlamak amacıyla düzenlenmiş eğitim programında temizlik ve beslenme, güvenli annelik, doğurganlığın düzenlenmesi, iletişim, cinsellik, haklar, çocuklar, ergenler ve genel sağlığı koruyucu davranışlar anlatılacak.

Pek çok ilçede okullarda, sosyal destek merkezlerinde, sivil toplum kuruluşlarında uygulanmaya başlanan KSEP Eğitimi, alt ve orta gelir seviyesinde, bilgiye ve hizmete ulaşma konusunda sorun yaşayan kadınların sağlık bilincinin yükseltilmesini ve yaşam kalitesinin geliştirilmesini hedefliyor.