SON DAKİKA

Kalkan, Esnaf Çıkarması Yaptı


Ak Parti İzmir Milletvekili Necip Kalkan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile başladığı ziyaretlerine Fırıncılar, Pazarcılar, Manavlar Odası ile devam etti.

Ak Parti İzmir Milletvekili Necip Kalkan ziyaretleri sırasında yapılacak anayasa değişikliği ile ilgili konuştu. Kalkan; "Esnaf ve sanatkârlarımızın ülkemiz için son derece önemli. AK Parti hükumeti olarak 2002 yılından bu yana yaptığımız atılımlarla esnafımıza verdiğimiz sonsuz değer ortadadır." dedi.

İzmir nüfusunun 4'te 1'inin esnafla bağlantılı olduğuna dikkat çeken Kalkan; "İstikrar ve güven Türkiye'de AK Parti hükumetiyle gönüllere kazınmıştır. Ahilik kolay değildir. Kardeşliktir, eli açıklıktır. Yaklaşık 300 bin üyenizle kentin ekonomik ve istihdam yönünden büyük bir kesimiyle bağlantıdasınız. Esnafın yarattığı istihdam bünyenizde çalışanlara meslek edindiriyor. Bizler iktidara geldiğimizden beri her zaman esnafımızın yanında olduk. Çıkarttığımız birçok kanunda bunun kanıtıdır. Sizin bereketiniz ülkemizin bereketi. Bizler de evet de bereket var diyoruz." diye konuştu.
Kalkan yapılacak referandum sonucu sistem değişikliğine gidileceğini belirterek; "Bu sistemin adı da Cumhurbaşkanlığı sistemi. Hedefimiz de bu sistemle çift başlılığı kaldırarak ülkemizin istikrarını ilelebet sürdürmek. Hepiniz bir siyasi görüşe sahip olabilirsiniz ancak burada güçlü Türkiye'nin geleceği söz konusu. İyi düşünüp araştırıp kararınızı vermenizi diliyorum." ifadesinde bulundu.