SON DAKİKA

Kent Turunda `Bahar Etabı` Bu Cuma Başlıyor


İzmirliler`in yaşadıkları şehri tanımaları ve keyifli vakit geçirmeleri için düzenlenen kent turunda bahar etabına gelindi.

Büyükşehir Belediyesi`nin düzenlediği ücretsiz kent turunda bahar etabı, İzmirliler`in kentin tarihi ve doğal zenginliklerini görmesi için 31 Mart Cuma günü başlıyor.

2015 yılından bugüne kadar yaklaşık 3 bin İzmirlinin katıldığı, tarihi ve turistik ören yerlerine günübirlik gezilerini kapsayan program "Homeros Vadisi", "İzmir Doğal Yaşam Parkı-Kuş Cenneti" ve "İzmir Tarih Turu" olmak üzere üç farklı etapta yapılıyor. Kent turları, profesyonel turist rehberleri eşliğinde gerçekleştiriliyor.

Katılımın rezervasyonla gerçekleştiği turlar 10 Haziran tarihinde sona erecek.

Turlar, Konak Meydanı'ndaki İzmir Büyükşehir Belediyesi önünden saat 09.00'da başlıyor. Yarım gün sürecek turlar yine aynı noktada sona eriyor. "İzmir Tarih Turu" gezi programı kapsamında Kadifekale, Antik Tiyatro, Aziz Vukolos Kilisesi, Emniyet Oteli (Mola), Hatuniye Meydanı ve Dönertaş Sebili, Emir Sultan Türbesi, Tasarım Atölyesi, Agora, Kemeraltı – Havra Sokağı geziliyor. Program, Kemeraltı'ndaki Kızlarağası Hanı turu ile son buluyor.