SON DAKİKA

Kocaoğlu Aklandı AK Parti Destekledi


Ak Parti cephesinin önemli isimleri İzmir Büyükşehir Belediyesi davasının beraat kararıyla sonuçlanmasını sevinçle karşıladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi`nde yolsuzluk yapıldığına ilişkin Başkan Aziz Kocaoğlu ve beraberindeki 129 sanığın yargılandığı davada mahkeme tüm sanıkların beraatine karar verdi.
Ak Parti kanadından herkesin destek verdiği süreçte AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican`da bir açıklamada bulundu.
Delican süreci başından bu yana hassasiyetle değerlendirdiklerini hatırlatarak; " Biz bunun FETÖ Terör Örgütü`nün kumpası olduğunu uzun zamandır görüyor ve süreci hassasiyetle takip ediyoruz. Bu davayı başından itibaren de asla siyasi malzeme yapmadık. Başta Sayın Başkan Aziz Kocaoğlu olmak üzere, tüm bürokratlarına geçmiş olsun diyorum. Dilerim kumpas davaları bir an önce son bulur." ifadesinde bulundu.
Delican bu başından beri FETÖ`nün oyunuydu dedi
Delican yaşanan bu sürecin FETÖ terör örgütünün İzmir`de Ak Parti ve CHP`yi birbirine düşürmek için tasarladığı bir oyun olduğunu ifade ederek açıklamasında; " Ancak biz FETÖ Terör Örgütü`nün bu tezgahına gelmedik. Yargıdan, Türk Silahlı Kuvvetleri`ne; Emniyetten, kamu gücünü kullanan her kademeye bir ahtapot gibi sızarak, bir yandan da ülke siyasetine fitne fesat sokmaya çalışan bu hain örgüt, bu davada emeline ulaşamamıştır." ifadelerine yer verdi.
 En başta daha o zamanlar İzmir milletvekili olan Başbakan Binali Yıldırım olmak üzere AK Parti`li siyasetçilerin bu durumu hiçbir çekişme konusu yapmadığına dikkat çeken Delican; " Dosyanın polis, savcı ve hakimlerinin büyük bölümü FETÖ operasyonları kapsamında tutuklandı ya da sorgulandı. İzmir`de de adalet eninde sonunda tecelli etti. Bu büyük bir temizliktir. FETÖ`nün maşası olup bu devletin, milletin hak ve hukukunu kumpaslarıyla yerle bir etmeye çalışan  bu hain güruhun  kökünü kazımak boynumuzun borcudur. " dedi.
FETÖ terör örgütünün zehrini İzmir`deki her mecraya akıtmak için uğraştığını ama başarılı olamayacağını belirten Delican; " Bundan, AK Parti de nasibini almıştır, Sayın Baykal da, MHP de. FETÖ kumpasları sınır tanımamıştır. Bunu hep birlikte yaşadık, yaşıyoruz. Ancak milletimizin ve hükümetimizin kararlılıkla tersine çevirdiği bu oyun da, oyuncular da artık kendisine saha bulamayacaktır. İzmir Büyükşehir Belediyesi`nin davasındaki gibi hukukun üstünlüğü ve kamu vicdanı karşısında dersini alacaktır. FETÖ`nün uzantıları layığını bulurken, kumpasları ile mağdur ettiği kurbanlar da eninde sonunda hakkı olanı alacaktır." diye konuştu.
Delican konuşmasında son olarak şu ifadelere yer verdi; "Hepimiz biliyoruz ki; eğer 15 Temmuz hain darbe girişimleri başarılı olsaydı; Sizler, onlar demeden hepimizi linç edeceklerdi. Demokrasiyi linç edeceklerdi. Gazi Meclis`i belediyelerimizi, tüm kurumlarımızı; temel hak ve özgürlüklerimizi alaşağı edeceklerdi. O yüzden hepimiz meydanlardaydık. AK Parti`li, CHP`li, MHP'li hepimiz omuz omuzaydık.İşte bizi birleştiren bu karanlık plan olmalı. Bu cüretin defterini dürerken; sonuna kadar tüm dinamiklerimizle birlikte hareket etmek boynumuzun borcudur. Biz, Sayın Başkan Kocaoğlu ve bürokratlarının beraatını yerinde ve haklı bulmakla birlikte; adı ve yöntemi ne olursa olsun, kimin eliyle içimize sokulmuş olursa olsun terörün, ihanetin ve çatışma yaratmak isteyenlerin boyunun ölçüsünü yine birlikte vermeye kararlıyız. "

özlem erakyol