SON DAKİKA

Kırkoluk Proje İhalesi Yarın


Ödemiş'te yapılması planlanan vizyon projeler arasında yer alan Kırkoluk için ihale tarihi belli oldu.

Ödemiş-Salihli bağlama karayolu olan ve mola alanı olarak kullanılan Kırkoluk Çeşmesi'nin yenileme ihalesi bugün yapılıyor. İhale bugün saat 14.00'da Açık ihale usulüne göre Ödemiş Belediyesi Encümen Salonu'nda düzenlenecek.

Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem'in geçtiğimiz eylül ayında "Ödemiş'in vizyon projeleri" olarak tanıttığı İller Bankası kredisiyle hayata geçirilecek projeler arasında yer alan "Kırkoluk Mesire Yeri ve Yöresel Satış Alanı Projesi" 28 Mart 2017 Salı günü ihaleye çıkılacak.

Kırkoluk çeşmesinin yeri değişiyor

Ödemiş-Salihli karayolunun 32. kilometresinde bulunan Kırkoluk Çeşmesi'nde her geçen yıl esnaf yoğunluğunun artması ve özellikle yaz aylarında yollarda oluşan yoğunluk sebebiyle trafiğin olumsuz etkilenmesi üzerine harekete geçen Ödemiş Belediyesi, Kırkoluk Çeşmesi için yeni bir proje hazırladı.

Yeni projede Kırkoluk çeşmesinin yeri değişiyor. Proje kapsamında Ödemiş Belediyesi tarafından 5 bin metrekarelik alan kamulaştırılacak. Yeni yapılması planlanan projede dinlenme alanları, mescit, satış ve sergi alanları ile içinde otopark bulunan bir mesire yeri bulunacak. Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, bölgede oluşan yoğunluğun trafik kazası tehlikesini beraberinde getirdiğine dikkati çekerek çeşmenin yaklaşık 150 metre geriye alınacağını belirtmiş, bölgenin düzenlemeye ihtiyaç duyduğunu açıklamıştı.

Yeni projede Kırkoluk Çeşmesi'nin yeri güzergahta daha güneye taşınacağı belirtildi.
Projede çalışmalar yer tesliminden itibaren 7 ay içerisinde tamamlanacak.