SON DAKİKA

Menderesli Üreticiye Müjde Üstüne Müjde


Başkan Kocaoğlu Menderes`i yeniden ziyaret ederek 851 üreticinin hesabına toplam 4 milyon TL yatırdıklarını açıkladı.

Ocak ayında yoğun kar yağışından dolayı seraları büyük hasar gören Menderesli üreticiye Başkan Kocaoğlu`ndan maddi destek sözü gelmişti.

Başkan Kocaoğlu iki ay sonra yeniden Menderes`e giderek Küner, Ataköy, Çamönü, Değirmendere, Tekeli, Develi ve Çileme mahallelerinden vatandaşlarla bir araya geldi.

Başkan Kocaoğlu, İzmir İl Tarım Müdürlüğü`nün yaptığı tespit çalışmaları doğrultusunda zarara uğradığı belirlenen 851 üreticinin hesabına hasar oranlarına göre belirlenen miktarlarda para yatırıldığını açıkladı. Büyükşehir Belediyesi olarak toplam 4 milyon TL`ye yakın bir kaynağı bu işe ayırdıklarını belirten Başkan Kocaoğlu; "Yaralarınıza bir nebze de olsa merhem olabilirsek, ne mutlu. Pazartesi gününden itibaren bankadan paralarınızı çekebilirsiniz. Bu da bizden size çam sakızı çoban armağanı." dedi.

İkinci bir müjde daha açıklandı: Hal ve paketleme tesisi 

Başkan Kocaoğlu Tahtalı Barajı Havzası`ndaki koruma önlemleri nedeniyle kısıtlamalarla karşılaşan Menderesli üreticiye destek olmak istediklerini belirterek bu bölgede sebze hali ve paketleme tesisini içeren bir tesis kurmayı planladıklarını açıkladı.

Başkan Kocaoğlu şunları söyledi; "20 dönem civarında bir yer bakıyoruz. Bölgedeki ürünlerin tamamının bu tesise getirilmesi, burada sınıflandırılarak paketlenmesini sağlayacağız. Pazarlama konusunda büyük zincir mağazaların yöneticileriyle konuşuyoruz. İstedikleri standartta paketlendiği takdirde ürününüzün tamamını günün en yüksek rayicinden almaya hazırlar. 13 senedir `kent nasıl kalkınır` diye kafa yoruyoruz. Belediye başkanlığı sadece yasada belirlenen işleri yapmak değil. Gençler nasıl iş bulur, üreticinin malı nasıl değerlenir, turizm nasıl gelişir diye düşünerek, kenti kalkındırmaya çalışıyoruz."