SON DAKİKA

MHP İzmir O İddiayı Konuşuyor


Meral Akşener`in dünkü İzmir mitinginin yankıları sürüyor. MHP İzmir İl Başkanlığı ise mitingle ilgili şaşırtıcı bir iddiayı gündeme getirdi.

MHP İzmir İl Başkanlığı miting öncesi yaptıkları açıklamada Meral Akşener'in İzmir mitingi için "Bir İzmir kurumu" tarafından 10 bin adet duyuru afişi hazırlandığını iddia etti.

Bu kurumun neresi olduğu hakkında herhangi bir açıklama yapılmazken MHP Medya ve Tanıtım Sorumlusu İl Başkan Yardımcısı Cumhur Bulut`un yaptığı yazılı basın açıklaması şöyle;

"Malumlarınız olduğu gibi sürdürdüğümüz seçim çalışmaları başta olmak üzere siyasetin tüm icra alanları büyük mali külfet getirmektedir. Bu tartışılmaz gerçek de bütün siyaset erbabı tarafından bilinmektedir. Tamamıyla kıt kaynakların, zorlukların ve insanüstü mücadelelerin partisi olan Milliyetçi Hareket Partisi'nin İzmir il teşkilatı olarak seçim çalışmalarında zaman zaman karşı karşıya kaldığımız kurumlarımız olduğu gibi, beklentilerini de yerine getiremediğimiz durumlar olmuştur. Çünkü Milliyetçi Hareket Partisi meşru yolların dışına çıkmayan, her türlü maddi ve manevi kaynağının değerini bilen insanlardan müteşekkil bir yapıdır. Evet, bizim diğer siyasi partiler gibi yüksek bütçelerimiz ve sınırsız maddi kaynaklarımız yok, ama bizim Türk Milletine hizmet etme yolunda azim ve kararlılığımız var. Buna da herkes şahittir. "

"Mensuplarımız veya dürüstlüğü için bunu yaptığını vurgulayan birçok insan İzmir'i baştanbaşa donatan bir mitingin afişleri için bize bilgi göndermektedir. Bu bilgileri de sizinle paylaşmak ve ilgili kurumlardan da "bilgi edinme hakkımız" doğrultusunda açıklama isteyeceğimiz bilinmelidir.
Bizlere yazılı olarak gönderilen bilgilere göre söz konusu mitingin duyuru afişlerinin sadece bir İZMİR KURUMU tarafından 10.000 adet yaptırılıp miting komitesine teslim edildiği ifade edilmiştir. Bu konu ile ilgili gelen birden fazla bilgi, tarafımızı bu açıklamayı yapmaya mecbur etmiştir. Canlarını feda ederek partilerini yaşatan bir hareketin mensubu olarak elbet bundan dolayı dehşete düşmüş bulunmaktayız! Ve bu harcama sadece ve sadece afişler içindir. Mitingin diğer masrafları da hesaba katıldığında sonuç son derece ürpertici olacaktır. Kullanılan kaynak son derece yüksek bir meblağ içermektedir. Şimdi biz o değerli "İZMİR KURUMU" na resmen dilekçe ile başvuracak ve verdikleri cevabı da merakla bekleyerek sizlerle paylaşacağız. Eğer durum şüphe ve ihbarları doğrular bir sonuç çıkarırsa; kararı samimi ve imanlı Türk Milliyetçilerine ve hemşehrilerimize bırakacağız. Ve son olarak, "Bu Bizim Kaçıncı Basılan Kervanımızdır?" sorusunu da dava arkadaşlarımıza soruyorum."