SON DAKİKA

Ödemiş Chp Camiasında Sevinç Hakim


İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve 129 sanığın yargılandığı davanın beraat kararıyla sonuçlanması Ödemiş CHP ilçe teşkilatı ve partililerce büyük sevinçle karşılandı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocoğlu ve 129 sanık yolsuzluk yaptıkları gerekçesiyle haklarında açılan davadan beş yıl sonunda beraat ettiler.
Beraat kararı Ödemiş CHP ilçe teşkilatı ve partililerce haklı bir mücadelenin sonucu olarak değerlendirilirken, Ödemişli Cumhuriyet Halk Partililer karar sonrası büyük sevinç yaşıyor.
İzmir Büyükşehir Belediyesi Ödemiş Bölge Koordinatörü ve eski Birgi Belediye Başkanı Cumhur Şener konuyla ilgili olarak gazetemize verdiği röportajında; "Doğru bir tane, gerçek bir tane. Başkanımız Aziz Kocaoğlu`nun tüm doğru gerçekleri ortadaydı. Biz de bu sonucu bekliyorduk. Böyle bir olayın olmadığını biliyor ve inanıyorduk. 5 yıllık bir hukuk mücadelesi verildi. 5 yılın sonunda adalet yerini buldu." diye konuştu.
Beydağ Belediye Başkanı Vasfi Şentürk`de sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla duyduğu mutluluğu dile getirdi. Şentürk paylaşımında; "6 yıllık kumpas mücadelesinden alnının akıyla çıkan "herkes için adalet " diyen Büyük Başkan Sayın Aziz KOCAOĞLU Beydağ halkının adına geçmiş olsun Dilek`lerimi sunarım ...." ifadelerine yer verdi.
CHP Ödemiş İlçe Başkanı Nazan Dönmez ise referandum süreciyle ilgili Ödemiş`teki merkeze uzak mahallelerde çalışmalar yürüttüğü için telefonda yapabildiğimiz görüşmede kendisinin verilen karardan çok memnuniyet duyduğunu belirtti.
Dönmez ayrıca konu ile ilgili olarak partisinin ilçe teşkilatının bir basın açıklamasında bulunacağını bildirdi.

Tuğçe savran