SON DAKİKA

Ödemişli Öğrenciler Çanakkale Gezisinde


Ödemiş Belediyesi`nin kültür sanat gezileri kapsamında düzenlendiği Çanakkale Gezisi'ne ilçede eğitim gören 150 orta eğitim öğrencisi katıldı.

Ödemiş Belediyesi ortaokul öğrencileri için çok anlamlı bir etkinliğe imzasını attı.

Kültür sanat gezileri kapsamında merkeze uzak mahallelerde eğitim gören ve hayatında daha önce hiç Çanakkale`ye gitmemiş ortaöğretim öğrencileri belediyenin düzenlediği geziyle Çanakkale`ye gitti.
Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen ve Hatipoğlu Mustafa Erdem Ortaokulu, Birgi Kazım Paşa Ortaokulu, Kayaköy Ortaokulu, Ovakent Ortaokulu, Zeytinlik Sabahattin Şenocak Ortaokulu, Bıçakçı Bedriye Baykaş Ortaokulu, Hatipoğlu Hasan Erdem Ortaokulu, 3 Eylül YBO, Yeniceköy Ortaokulu, Şehit Er Kamil Alkan Ortaokulu, Şehit Er S.Özdemir Ortaokulu, Çaylı Ortaokulu, Yolüstü Ortaokulu, Kaymakçı THK Ortaokulu, Bademli Ortaokulu, Cumhuriyet Ortaokulu ve Şehit Yasin Naci Ağaroğlu İHO okullarında eğitim gören 150 öğrenci 24 Mart Cuma gecesi yola çıktı.

Geziye katılan öğrencileri Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, meclis üyeleri ve aileleri uğurladı.

Başkan Badem öğrencilerle sohbet ederek; "Gençlerimiz, vatanımızın bir karış toprağı için canını veren kahraman Türk askerimizin vermiş olduğu mücadelenin en iyi anlatıldığı, destanlar yazılan Çanakkale'yi görecekler. Hepsinin gözleri pırıl pırıl, heyecan dolu. Türk tarihinde önemli bir yeri olan Çanakkale'nin gençlerimiz tarafından yerinde görülmesi, öğrenilmesi ve gelecek kuşaklara aktarılmasını önemsiyoruz." ifadesinde bulundu. Başkan Mahmut Badem ayrıca öğrencilerden gezip gördükleri yerlerle ilgili notlar almalarını ve arkadaşlarına aktarmalarını istedi.